Головна > Інше > Політичні маневри Кремля: реакції та перспективи міжнародних переговорів


Політичні маневри Кремля: реакції та перспективи міжнародних переговорів


У статті йдеться про останні заяви Володимира Путіна щодо українського конфлікту, реакцію Вашингтону та погляд європейських країн на можливе введення військ для підтримки України. Розглянуто також перспективи миротворчих ініціатив ООН і роль Дональда Трампа у цих перемовинах.

28 березня Валерій Клачук у своїй ранковій програмі представив огляд основних заяв Володимира Путіна, зроблених під час його візиту до Мурманська. Зокрема, Путін зазначив необхідність введення тимчасової адміністрації в Україні для проведення виборів. Ці слова викликали миттєву реакцію у Вашингтоні, де їх різко засудили.

Також в огляді Валерій акцентував увагу на публікації в New York Times, яка висвітлила підсумки коаліції "охочих" європейських країн на підтримку України. Зокрема, обговорювалося можливе введення європейських військ для підтримки миру, однак остаточної згоди не досягнуто. Франція та Польща, наприклад, мають різні погляди на цю ситуацію.

Під час свого виступу, Путін також згадав про прохання до країн БРІКС та Північної Кореї приєднатися до миротворчих зусиль, що викликало неоднозначну реакцію в міжнародному суспільстві. Примітно, що його пропозиція щодо тимчасового управління України під егідою ООН була відкинута Білим домом.

Клачук зазначив, що час наразі працює не на користь Кремля, а на користь України. Він підкреслив, що подальші дії у перемовинах залежатимуть від рішення адміністрації Трампа. Для Росії вкрай важливо продовжити співпрацю зі Сполученими Штатами, але в умовах постійного порушення режиму припинення вогню це виглядає складно. Тим часом європейські країни поки не готові взяти на себе відповідальність за моніторинг припинення вогню в Україні.

Також, у Білому домі активно працюють над ініціативами, що спрямовані на захист українських інтересів, як-от відновлення фінансування для збору даних про викрадення українських дітей до Росії.