Головна > Інше > Зеленський відмовився підписати проект угоди з США: чому та що це означає для України


Зеленський відмовився підписати проект угоди з США: чому та що це означає для України


Президент України Володимир Зеленський заявив, що не підпише американський проект угоди, який може зашкодити вступу України до ЄС. Пропозиція США викликала занепокоєність через невідповідність українському законодавству та можливі негативні наслідки для економічного розвитку країни.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що він не підпише проект нової угоди, офіційно наданий американським урядом керівництву України, якщо текст цього документа буде суперечити європейським зобов'язанням України і заважатиме нашого вступу до Європейського Союзу.

Однак питання навіть не у підписі Зеленського під цією угодою. Хоча в самому тексті угоди, який запропонований українському керівництву, немає жодного слова про необхідність ратифікації такого документа Верховною Радою України, норми українського законодавства ніхто ще не скасовував. Без ратифікації міждержавної угоди українським парламентом вона буде просто нечинною, і вважати, що за таку угоду у Верховній Раді знайдеться необхідна кількість голосів, може тільки політичний фантаст.

Втім, адміністрація Дональда Трампа та люди, які її обслуговують, можна сказати, є зразком таких політичних фантастів з мисленням, яке інакше як рудиментарним і колоніальним не назвеш. Той проект угоди, про який зараз стало відомо українським медіа, суперечить і українській конституції, і багатьом законам нашої країни, і перспективам європейського членства України, і багатьом іншим нормам, які мали б враховуватися при підписанні будь-яких угод про економічне співробітництво.

Втім, те що пропонує команда Трампа співробітництвом взагалі не можна назвати. Це типово колоніальна угода, яка, по-перше, надає американським компаніям нерівний доступ до будь-яких українських нар. І це в ситуації, коли мова йде про країну, яка має стати членом Європейського Союзу, і таким чином частиною європейського ринку. По-друге, в угоді закріплюється, що та безоплатна допомога, яка була надана Україні попередньою адміністрацією Джозефа Байдена і до якої Дональд Трамп та його оточення можуть мати відношення тільки з цієї точки зору, що вони протягом сти місяців блокували надання останнього траншу цієї допомоги, має бути віддана Україною. І більше того, якщо вчасно не буде погашення цієї суми, вона має віддаватися українською державою з відсотками.

Більше того, Україна має враховувати те, що Сполучені Штати мають економічних конкурентів і не укладати ніяких домовленостей з цими конкурентами. Знову нагадуємо про стосунки України з Європейським Союзом, і таких пропозицій у тексті запропонованої українському керівництві угоди ще чимало. Таким чином, вважати, що текст угоди може бути підписаний президентом України і ратифікований українським парламентом, немає підстав.

На перший погляд може здаватися, що ми маємо справу із зразком нової непрофесійності і неадекватності з боку команди Дональда Трампа та юристів, які обслуговують цю команду. Але як на мене, ми маємо справу якраз з абсолютно чітким професійним підходом. І пов'язаний він не із бажанням підписати з Україною угоди про копалини і доступ до української економіки, а й з бажанням перекласти відповідальність на Україну за нездатність американського президента та його команди добитися припинення вогню на російсько-українському фронті.

Дональд Трамп отримав вже два гучних політичних ляпаси від свого улюбленця Путіна. Вперше під час першої телефонної розмови двох президентів, коли він запропонував Путіну припинення вогню і отримав відмову від російського лідера. Вдруге, коли вже після американсько-українських перемовин у Джидді обидві делегації узгодили якраз американську ідею триденного перемир'я на російсько-українському фронті, а Путін у телефонній розмові з Трампом знову відхилив цю ідею.

Замість ляпасу від Путіна Трамп хотів би отримати зустріч з російським президентом, під час якої американський лідер буде розмовляти із російським колегою про нові економічні взаємини двох країн.

Для того щоб американсько-російські контакти стали реальністю і американський президент почав виконувати свою ілюзорну програму відірвати Росію від Китаю, потрібно щоб хтось інший, а не сам Трамп, був винний в тому, що його зухвалі передвиборчі обіцянки закінчити російсько-українську війну за 24 години не стали реальністю.

Таким чином, американському президентові потрібно знову знайти можливості звалити провину на те, що план закінчення російсько-української війни не виходить, на Україну, а якщо вдасться, так ще й на власних європейських союзників.

І ось цей тінічний підхід трампістів до реальності спричинив створення непрофесійного документа, від якого українська сторона просто не зможе не відмовитися, бо він створює реальні загрози для суверенітету української держави.

Звісно, для усього того, проти чого Україна воює з Російською Федерацією. Тільки зараз мародери з Білого дому, Трамп та його оточення, намагаються вести себе подібно.

І от коли Україна буде намагатися пояснити, чому вона не здатна підписати цей договір, Трамп із задоволенням звинуватить Україну у неконструктивній позиції, оголосить про призупинення військової допомоги нашій країні і про відмову від обміну розвідувальними даними.

Тому українська задача - це тягнути час настільки довго, наскільки це потрібно, щоб не дати американському президентові зробити чергову зрадницьку заяву.

Потрібно усвідомлювати, що навряд чи Трамп в будь-якому разі буде ініціювати новий пакет військової допомоги для України. Таким чином, нам потрібно просто отримати той пакет, яким ми зобов'язані попередньому президентові США Джозефу Байдену.

Після того, як цей пакет буде вичерпаний, можна буде сказати Дональду Трампу все, що ми насправді думаємо про його політику. Хоча можливо, на цей момент Трамп буде в такій складній політичній ситуації, що він не потребуватиме таких епітетів, а навпаки буде бажати домовлятися з Україною.

Так що час має грати на Україну, а не на Трампа і його адміністрацію. Саме тому від України зараз потрібна обережність у ставленні до всіх цих вимог американської адміністрації. Дякую друзі. Залишайтеся на цьому каналі, підписуйтесь на нього, підписуйтесь на мої соціальні мережі, на канали у Патріоні. Перемоги і миру вам. Хай щастить.