Головна > Інше > Заяви США щодо української допомоги: нові подробиці та скандальна угода


Заяви США щодо української допомоги: нові подробиці та скандальна угода


Державний секретар США Марко Рубіо обіцяє підтримку Україні до досягнення мирної угоди, а в Україні розгортається скандал навколо угоди про корисні копалини.

Під час брифінгу 28 березня державний секретар США Марко Рубіо заявив про готовність Сполучених Штатів надавати допомогу Україні стільки, скільки буде потрібно для укладення мирної угоди. Відповідно до заяв Рубіо, цей процес може зайняти невизначений період часу і залежить від багатьох факторів, включаючи переговори з Росією та європейськими партнерами.

Рубіо зазначив, що США прагнуть досягти миру, але не можуть гарантувати точних термінів укладення угоди, оскільки це залежить не тільки від американської сторони, а й від російсько-українських перемовин. Він підкреслив, що основною вимогою Росії є скасування санкцій.

Паралельно з цим, в Україні активно обговорюється угода про корисні копалини, про яку нібито стало відомо лише сьогодні. Документ викликав бурю емоцій серед українців і став ціллю для західних ЗМІ, однак український уряд і президент Володимир Зеленський заявили, що вони лише зараз отримали пропозицію від США, і деталі угоди поки що аналізуються.

Міністр економіки Юлія Свереденко підкреслила, що будь-які обговорення тексту цієї угоди на даному етапі можуть нашкодити перемовинам з американською стороною, і закликала дочекатися ратифікації документа у Верховній Раді.

На тлі цих подій тривають переговори щодо можливого припинення російсько-української війни. США ведуть консультації з Саудівською Аравією, Туреччиною та європейськими країнами з приводу моніторингу припинення вогню, а Генсек НАТО Антоніо Гутеріш заявив про легітимність української влади.

Однак ситуація залишається напруженою, адже Росія продовжує нарощувати військову активність, а західні розвідувальні служби повідомляють про можливу підготовку до конфлікту з НАТО. Незважаючи на це, Україна залишається важливим партнером для західного світу в контексті стримування можливих російських агресій.