В останніх перемовинах у Ер-Ріяді, голова Міжнародного комітету Російської Ради Федерації, Григорій Карасін, висловив думку, що в найближчі роки досягти реальних результатів, які б призвели до перемир'я у російсько-українській війні, не вдасться. Найбільш оптимістичний термін для можливих результатів — кінець 2025 року або 2026 рік.
Карасін, оцінюючи перемовини як конструктивні, проте не результативні, наголосив, що досягти серйозних домовленостей зі Сполученими Штатами не вдалося. Американські учасники перемовин спокійно відреагували на вимоги Росії, зокрема щодо скасування санкцій проти Ростхозбанка.
Карасін також зазначив, що Європа може зірвати будь-які домовленості з приводу завершення війни. Він підтримав ідею Путіна щодо запровадження зовнішнього управління України, що, на думку російського дипломата, дозволить Україні повернутися до нормального життя.
Ці заяви Карасіна підтверджують те, що російська влада не має інтересу в припиненні вогню чи завершенні війни в найближчій перспективі. Для президента Росії Володимира Путіна важливо, щоб переговори відбувалися паралельно з воєнними діями, що дозволяє армії захоплювати нові території і продовжувати терор мирних українських міст.
Все це викликає питання до американського президента Дональда Трампа, якого тактика затягування переговорного процесу ставить перед вибором: чи продовжувати тиск на Росію через військову допомогу Україні та санкції, чи обрати більш пасивний шлях, залишаючи ситуацію в руках самих учасників конфлікту.
Секретар США Марко Рубіо натякнув, що завершення війни в Україні залежить від рішень російської та української сторін, а не від Сполучених Штатів. Це означає, що Трамп може нічого не робити, чекаючи на визначений розвиток подій, уникаючи скасування санкцій проти Росії та не надаючи Україні додаткової допомоги.