Головна > Інше > Секретна стратегія США: що стоїть за витоком в ЗМІ?


Секретна стратегія США: що стоїть за витоком в ЗМІ?


Вашингтон Пост опублікував матеріал про секретну стратегію Сполучених Штатів Америки, що викликала значний резонанс. Які основні тези цієї стратегії та як США прагнуть стримати Китай?

Сьогодні у виданні Washington Post вийшов матеріал про секретну стратегію Сполучених Штатів Америки відносно їхньої міжнародної політики. Головна увага стратегії приділяється стриманню ворогів США, зокрема Китаю.

За словами президента Трампа, основним ворогом сьогодні є Китай та Росія. Проте з Росією зберігається партнерство через необхідність протистояти Китаю. Гренландія має стратегічне значення у цьому контексті, і Трамп має намір анексувати цей острів.

Матеріал Washington Post проливає світло на те, чому секретна стратегія опинилася у пресі: це свідомий витік, щоб дати світу зрозуміти подальшу тактику США у співпраці із союзниками. Одним з пріоритетів є стримання можливого захоплення Тайваню Китаєм.

У стратегії також йдеться про переміщення фокусу на зміцнення оборони США, зокрема через зниження допомоги Європі та Україні. Йдеться про зміцнення оборонних позицій США у різних частинах світу.

Документ під назвою "Тимчасові стратегічні настанови національної оборони" розповсюджено по Міністерству оборони США і він визначає Китай як основну загрозу. У документі також викладене бачення перемоги у потенційній війні з Пекіном.

Інша частина стратегії стосується Європи, де США будуть тиснути на союзників, щоб вони витрачали більше коштів на оборону. Євросоюз має перебрати на себе більшу відповідальність за стримування Росії, Північної Кореї та Ірану.

Вашингтон також підштовхує Тайвань збільшувати свої оборонні бюджети. Навіть у разі підвищення на половину відсотка, Трампа та його союзників це не задовольняє.

Закінчуючи, зазначимо, що хоч політика Трампа і виглядає непривабливою для України та Європи, вона стимулює їх підвищити власні оборонні спроможності. США забезпечують "ядерну парасольку" для своїх союзників, однак чекають від них значнішої оборонної співпраці.