Головна > Інше > Як отримати допомогу на оплату комуналки в Україні: нові можливості для переселенців


Як отримати допомогу на оплату комуналки в Україні: нові можливості для переселенців


Українці отримали можливість подати заявку на державну компенсацію витрат на житлово-комунальні послуги. Програма надається через сервіс "Прихисток" для власників житла, які безоплатно розмістили у себе внутрішніх переселенців.

Українці можуть отримати допомогу на оплату комунальних послуг строком на півроку завдяки новій державній програмі. Як повідомляє пенсійний фонд України, у 2025 році громадяни, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців, можуть подати заявку на державну компенсацію витрат на житлово-комунальні послуги.

Соцпортал, посилаючись на офіційні джерела, передає, що розмір виплати становитиме 450 грн на місяць на одну особу протягом шести місяців. Програма реалізується через сервіс "Прихисток". Після закінчення початкового строку в шість місяців, компенсація може бути автоматично продовжена ще на такий самий строк після перевірки права на отримання.

Фахівці пенсійного фонду займаються призначенням і виплатою компенсації. Списки громадян, які мають право на допомогу, вже передані до фонду. Тим, хто раніше отримував виплату, компенсація нараховується автоматично без необхідності повторного подання заяви. Новим учасникам програми "Прихисток" необхідно подати заяву до пенсійного фонду онлайн або офлайн.

Існують певні підстави для відмови у компенсації: наявність родинних зв'язків між власником житла та переселенцями; якщо переселенець не проживає за вказаною адресою понад місяць, перебуває за кордоном більше 30 днів поспіль на момент перевірки; якщо протягом трьох місяців до подання заяви переселенець придбав або отримав житло; сім'я переселенців володіє житлом на безпечній території з площею понад 13,6 кв. м на людину.

Крім того, споживачі можуть не оплачувати певні комунальні послуги, окрім централізованого опалення та газу, якщо не користувалися ними більше 30 днів поспіль, підтверджуючи це документально.

Державна підтримка є вагомою для тих українців, які тимчасово розмістили переселенців у себе вдома. Це важливий крок до солідарності в умовах, коли війна та економічні труднощі створюють великий фінансовий тягар для громадян.