В умовах конфлікту на українській території розглядаються різноманітні ініціативи та миротворчі місії. Проте будь-які такі ініціативи неможливі без згоди Сполучених Штатів. Як зауважував один з експертів, важливо зрозуміти, що рішення Європи можуть здаватись привабливими, але реалістичнішими є заяви з США.
Стосовно участі Китаю як миротворця, помітно, що Росія зацікавлена в присутності китайських військ на території України, але Сполучені Штати категорично проти цього. Поява китайських військ може загрожувати окупаційною та шпигунською діяльністю.
ООН може розглянути сценарій, подібний до корейського, де війська з різних країн підтримують мир. Проте українська сторона не може прийняти Китай як миротворця, оскільки країна співпрацює з Росією в конфлікті.
У соціальних мережах можна зустріти наративи щодо Китаю як стратегічного партнера, однак це дуже небезпечна ілюзія. Справа в тому, що КНР бере приховану участь у війні на боці Росії. В Україні цю роль часто недооцінюють через недостатню ретрансляцію на належному рівні.
Експерти наголошують, що стратегічне проникнення Китаю є поганим сценарієм для України. З моменту, як Китай з'явиться на цій території, Сполучені Штати можуть покинути регіон. Зважаючи на критичну американську підтримку, це ставить Україну в небезпечну позицію.