Вітаю, шановні глядачі. Інвестори вкладають усі наявні кошти у золото та золото-забезпечені фонди. Така тенденція спостерігається найшвидшими темпами з часів пандемії COVID-19. Зростаюче занепокоєння щодо економічних наслідків тарифних воєн президента США Дональда Трампа підвищило ціну унції золота до рекордних 3150 доларів, що є більше ніж на 50% вище за останній рік.
Не лише ситуація в США змушує золото рости у вартості. Економіка, хоч і найбільша на планеті, вже відчуває падіння. Провідні інвестиційні банки прогнозують рецесію у Сполучених Штатах з ймовірністю 35%, з рівнем зростання ВВП у першому кварталі нижчим за кризові показники 2008 року.
Ціна золота на тройську унцію станом на вівторок, 1 квітня, досягла 3149 доларів, пізніше впала до 3109. Але це все одно представляє 18% зростання від початку року і є найсильнішим квартальним зростанням з 1986 року. Це частина ширшої втечі в безпечні активи, що не схильні до розпродажів. Інвестори надають перевагу казначейським облігаціям США з дохідністю 4% річних, ніж вкладатись в акції, через зростаючі побоювання торгівельної війни.
Інвестори вклали понад 19,2 мільярда доларів у золото та золото-безпечні фонди за останні три місяці — найбільший притік з часів пандемії. Згідно з даними Standard Chartered, інвестори очікують від президента США нових тарифів, що будуть оголошені сьогодні, у середу. Багато економістів побоюються, що нові тарифи вдарять по глобальному зростанню, що лише підсилить інтерес до безпечних активів.
Окрім золота, зростає інтерес до казначейських облігацій США, дохідність яких впала до 4,13%, трохи вище ніж на початку року. Попереднє зростання дохідності німецьких облігацій спадало, показуючи готовність інвесторів вкладатись в облігації на фоні запланованих величезних витрат Єврозони.
Інвестори готові тримати кошти у валюті, уникаючи при цьому ризикових ринкових активів. Згідно з опитуванням, проведеним Bank of America, частка готівки у портфелях інвесторів різко зросла на найбільшу суму за останні п'ять років.
Проте, списувати акції ще зарано: на американському ринку акції медичних компаній, таких як United Health і HCA Healthcare, зросли на понад 10% за останній місяць, незважаючи на загальне зниження S&P 500 на 5%.
Наша організація "Школа останнього капіталіста" надає курси з фінансової грамотності та інвестиційних навичок з посиланнями у описі до цього відео. Рецесія в США, хоч і не є катастрофічною, може стати поштовхом до деглобалізації та посилити позицію Європи. Ми продовжуємо стежити за ситуацією. Всім всього найкращого, до побачення!