Наскільки Україна може впливати на політику США, не скочуючись до антиамериканізму — питання актуальне. Українські лідери мають усвідомити, що незалежно від зміни лідерів у Білому домі, США залишаються стратегічними партнерами. Партнерські відносини слід вибудовувати на взаємовигідних умовах, і для цього Україні потрібно зміцнити свої позиції на міжнародній арені.
З нещодавнім візитом до України приїхав духовний радник президента Дональда Трампа, пастор Марк Бернс. Його візит збігся з вшануванням третіх роковин трагедії в Бучі. Пастор оголосив своїми словами про те, що війна в Україні більша, ніж політичні угоди між демократами чи республіканцями, закликаючи надати Україні зброю замість фінансової допомоги для оборони.
Візит Бернса не залишив без уваги українських політиків. Юлія Тимошенко скористалася можливістю сфотографуватися з пастором. Хоча це не вплине на її електоральні позиції в Україні, може мати певну користь з точки зору впізнаваності в Америці.
Щодо безпосереднього впливу пастора на Трампа, експерти ставляться стримано. Багато залежить від прагматичних розрахунків, зокрема ходу переговорного процесу по Україні відносно припинення вогню, та діалогу з Путіним.
Чи вдасться релігійному впливові змінити погляд частини республіканців на санкційну політику проти Росії, покаже час. Законопроекти про підтримку України можуть отримати новий імпульс, зокрема в рамках програми ленд-лізу, про яку говорив Володимир Зеленський.
Одночасно тривають дискусії про можливий вплив виборів в Україні, які рано чи пізно мають відбутися. Незалежно від політичних пріоритетів, підготовка до виборів буде довготривалою та вимагатиме ресурсів і зусиль.