Головна > Інше > Нові мита США: Кінець ери глобалізації та охолодження на фондових ринках


Нові мита США: Кінець ери глобалізації та охолодження на фондових ринках


Введення нових мит у США змінило світову економічну кон'юнктуру, викликавши стрімке падіння фондових ринків і підвищення вартості товарів. Аналізуємо наслідки для світової та української економіки.

Вітаю, шановні глядачі. 2 квітня 2025 року можна вважати кінцем епохи глобалізації. Нові мита Трампа обійдуться не в один долар не лише іноземним виробникам, але й самим американцям, адже найбільше за мита платять саме споживачі. Фондовий ринок США відкрився і вже продемонстрував реакцію на нові мита, введені Трампом. Індекс Доу-Джонса за першу годину впав на 3%, а індекс NASDAQ, що об'єднує технологічні компанії, майже на 5%.

Подивимося, чим все закінчиться, але сьогоднішнім днем воно не завершиться. Важливо зауважити, що поточні показники фондового ринку не кінцеві. Не очікується запровадження контр-мит з боку найбільш постраждалих країн, зокрема Китаю, Японії, Кореї та ЄС. Акції Apple та Amazon вже впали майже на 10%.

По-друге, за мита найбільше заплатять самі американці. Неможливо з нуля відновити чи налагодити виробництво імпортних товарів. Технологічний сектор США, який був мало заоподаткований, тепер може змінитися.

Третім фактором є те, що Україна майже ніяк не постраждає від мит Трампа, оскільки наш експорт до США мінімальний. Однак, Південна Африка, яка експортує діаманти в США, може постраждати. Таким чином, введення мит викликало економічну нестабільність і непередбачувані витрати.

Різке зростання нестабільності та волатильності у світі призводить до непередбачуваних витрат. Призупинення ділових відносин у США призводить до збитків. Міжнародна торгівля зараз буде локалізуватися на континентах.

Україні в цей час важливо залучати європейський капітал і створити середовище для вітчизняного фондового ринку, щоб підприємці могли швидко залучати потрібні капітали. Уряд має діяти в комплексі, створювати сприятливі умови для капіталовкладень і зняття боргових обмежень.

Перспективи США доволі сумні. Під час Трампових мит економіка США не зазнала буму. США поступово можуть перетворитися на просто країну з великою економікою, але вже не будуть ні світовим гегемоном, ні визначати правила світової торгівлі. Відповідно під питанням буде і значення долара для світової торгівлі.

Самі ж американці швидко відчують дію мит на собі через подорожчання товарів. Дорогі друзі, стежте онлайн за тим, як руйнується вплив найбільшої економіки світу.