Головна > Інше > Переговори США, Росії та України: реалії, виклики та перспективи


Переговори США, Росії та України: реалії, виклики та перспективи


Основна тема обговорення - переговори між США, Росією та Україною. Учасники намагаються розібратися у складних дипломатичних розрахунках Трампа, розглядаючи варіанти розвитку подій і питання контролю над стратегічними об'єктами, зокрема атомними електростанціями в Україні.

Друзі, сьогодні 20 березня. З вами знову Центр громадської аналітики "Вежа", я її керівник Валерій Клучук. Сьогодні зі мною в студії Андрій Городницький, добре знаний громадський діяч, політолог, волонтер і кандидат філософських наук. Ми обидва є членами Національної ліги центристів, а тому сьогоднішня наша розмова стосується найважливіших тем.

Андрію, рада тебе бачити. Сьогоднішня розмова, на жаль, не оригінальна, бо тема, як відомо, одна - це переговори. Вони зараз ведуться на лінії США-Вашингтон та Вашингтон-Київ. Проте здається, що також йдуть переговори з Росією. Чому я так думаю? Адже американці поговорили з росіянами в Саудівській Аравії, а потім і з нами, звісно ж, стосовно України. Трамп спілкувався з Путіним, а наступного дня - із Зеленським.

Цікаво, чи можна вважати ці переговори переговорами "Україна-Росія", чи ти бачиш за цим щось інше? На жаль, зараз можливий тільки метод дипломатії, щоб хоч якось мати справу з Росією. Особисто сісти Путіну із Зеленським за столом переговорів здавалося би нелогічним та нереальним.

Детально обговорюється також питання участі американців у контролі за атомними електростанціями в Україні. Це складне питання, яке викликало багато дебатів і непорозумінь, проте може мати велике значення у дипломатичних відносинах.

Переговори такого роду, зрештою, підіймають багато економічних питань, як і питання про можливе інвестування американського бізнесу в українські об’єкти. Під час таких переговорів обговорюють не лише припинення воєнних дій, а також механізми майбутньої співпраці.

В умовах активного міжнародного діалогу важко передбачити, які рішення може прийняти кожна із сторін. Але впевнено одне: невизначеність залишається ключовим фактором у цій складній грі на декілька ходів наперед, де кожна помилка можна дорого коштувати.

Сподіваюся, що розмова сьогодні стала корисною для наших слухачів у розумінні складних міжнародних процесів. Дякую, Андрій, за твоєчасні коментарі та пояснення цих важливих питань.