Йшов другий день світової торгівельної війни, і фондові ринки продовжують штормити. Американський індекс Nasdaq Composite, що складається переважно з технологічних компаній, вперше впав нижче рівня березня минулого року. Десь на межі цього ж і відомий індекс Доу-Джонса. Що тут вже сказати про нафту, ціни якої після оголошення мит з боку Китаю досягли рівня 2021 року?
Хоча китайські мита на американські товари були очікуваними, вони все ж викликали різку реакцію ринків. Надалі ринки очікує подальше падіння через поглиблення торговельних бар'єрів. ОПЕК несподівано збільшив видобуток, що також вплинуло на ціни, які впали внаслідок низького попиту.
Для України це новий виклик та одночасно можливість. Зниження цін на нафту є вигідним для нас, як для імпортера нафтопродуктів. Проте рецесія може знизити попит на аграрну продукцію. Ціни на соняшникову олію залишаються стабільними, а неврожай оливок грає на користь українського експорту.
Металургійний сектор України зазнає значного тиску через скорочення світового ринку. Американські мита вже вплинули на українську металургію, обтяжуючи ситуацію. Попит на метал впаде через зниження обсягів будівництва в умовах рецесії.
Європейські гранти та кредити для України можуть скоротитися через вплив війни на фінанси ЄС. Проте, перспективи для економіки ЄС дещо оптимістичні завдяки новим оборонним планам та вливанням інвестицій.
США та Китай ведуть основні міждержавні суперечки, які можуть мати далекосяжні наслідки для світової економіки. Що чекати далі? Це питання залишається відкритим, але українці вже відчувають зміни через падіння курсу долара до гривні, що впливає на державний бюджет.
Стежте за оновленням фондових ринків та економік світу в режимі реального часу у нашому Telegram-каналі. Дякуємо, що залишаєтесь з нами!