Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що лише за кілька тижнів буде зрозуміло, чи готова Росія до миру. За його словами, адміністрація Трампа не має наміру брати участь у безкінечних переговорах з Росією, що змушує США переосмислити свою позицію щодо відносин з Кремлем.
Пан Рубіо висловив сумніви щодо здатності сьогоднішньої адміністрації Білого дому до більш рішучих дій стосовно Кремля, і зазначив, що порівнювати їх з демократами недоцільно, адже республіканців наразі представляють саме трампісти. Це, на думку політика, може стати новим відгалуженням американської двопартійності.
Особливе занепокоєння викликає питання червоних ліній, які Сполучені Штати визначили для переговорів з Росією. Ці червоні лінії, зокрема, позиції України щодо цілісності територій, які є протилежними ключовим вимогам російської влади. Протистояння в цьому питанні є критично важливим для обох сторін.
Рубіо також підкреслив, що США не підуть на поступки у переговорах, якщо вони загрожують важливим для України позиціям. Зокрема, президент України Володимир Зеленський називає червоними лініями визнання анексованих територій російськими та зменшення армії.
Окрім того, під кулісами відбуваються переговори, спрямовані на задобрення адміністрації Трампа. Російська сторона, за словами Рубіо, запропонувала низку преференцій для американського бізнесу, зокрема, доступ до російського ринку, можливості дослідження Арктики та рідкісноземельні метали.
Хоч перспективи таких домовленостей поки що лишаються туманними, але вже зараз очевидно, що Трамп веде активні консультації, намагаючись маневрувати між вимогами Росії та інтересами США. Однак, слід пам'ятати, що в плані глобальної політики, ці перемовини можуть нести загрози, якщо стануть інструментом для стилізації відносин на користь однієї зі сторін.
Зрештою, вирішальним моментом у всій цій ситуації буде, чи вдасться адміністрації Трампа знайти рівновагу і домогтися від Росії поступок, не жертвуючи інтересами України. Сьогодні доля багатьох процесів залишається невизначеною, а результати перемовин можуть суттєво змінити ход світової політики.