Головна > Інше > Трамп проти світової економіки: чому зовнішньоторговельний дефіцит став головним болем для президента США


Трамп проти світової економіки: чому зовнішньоторговельний дефіцит став головним болем для президента США


Вивчаємо, чому Дональд Трамп став на шлях глобальної економічної перебудови, атакуючи зовнішньоторговельний дефіцит і запроваджуючи мита. Чи вдасться йому реанімувати американський індустріальний комплекс?

Всіх вітаю, дорогі глядачі. Ми продовжуємо стежити за тим, як Дональд Фредович Трамп намагається перебудувати глобальний економічний устрій. Нещодавно ми говорили про накладення мит на абсолютно всіх, як це вплине на світову економіку та американську зокрема. Сьогодні ж розглядатимемо, чого Трамп почав цю політику, що означає зовнішньоторговельний дефіцит США, чим це заважає Трампу і на що він у підсумку розраховує.

Розпочнемо з поняття зовнішньоторговельного балансу. Він просто визначається як різниця між вартістю експорту країни та імпорту. Коли експорт перевищує імпорт - маємо профіцит, коли імпорт перевищує експорт - дефіцит. Слово "дефіцит" часто сприймається негативно, але в економіці не завжди немає однозначних висновків. Бюджетний та торговий дефіцити - це нормальні стани економіки, які не завжди означають щось погане.

У теорії зовнішньоторговельний дефіцит є частиною циклу: спочатку експортується більше, ніж імпортується, що зміцнює валюту, але згодом експорт падає, імпорт збільшується, і так далі. В реальності існує багато факторів, але дефіцит - це, фактично, нормальна частина процесу. Незважаючи на можливе прискорення інфляції, для економіки США це не проблема, адже долар - валюта світової торгівлі. Для США дефіцит сигналізує про структурні особливості економіки, що не подобаються Трампу.

Американська економіка традиційно залежить від імпорту промислових товарів, що, у глобалізованому світі, є звичайним процесом. Однак, для США це частково стало проблемою, адже деіндустріалізація викликала занепад індустрії. Частка промисловості в економіці США значно знизилася з 23% у 70-ті роки до 11% сьогодні, з одночасним скороченням робочих місць.

Чому це сталося? Зняття торгових бар'єрів привело до переміщення виробництва до країн з дешевшою робочою силою, як Китай і Мексика. Дешеві товари з країн, що розвиваються, потопили американські виробництва, які не витримували конкуренції. Це викликало занепад так званого "ржавого поясу" США, регіону, який доволі обнадійливо зустрів обіцянки Трампа повернути індустрії в США.

Трампова політика мит побудована на засадах, що його торговий баланс виходить на користь США. Він історично уподобав мита і намагається відновити індустріальний комплекс країни, але методи, які він обирає, викликають багато запитань, зокрема щодо союзників США.

Рішення накласти мита навіть на малі економіки, як Боснія і Герцеговина, є спірними і залишає багато питань. Трамп може викликати затримку іноземних інвестицій, що вплине на саму американську економіку.

Таким чином, політика Трампа виглядає як спроба домінувати за рахунок індустріалізації та імпортних обмежень, але чи буде це успішним - покаже час. Ми продовжуємо стежити за цією ситуацією, зокрема на нашому Telegram-каналі. Всім всього найкращого!