Головна > Інше > Українська армія взяла в полон китайських найманців, що воювали на боці Росії


Українська армія взяла в полон китайських найманців, що воювали на боці Росії


Українські військові захопили у полон китайських громадян, що воювали на боці Росії. Цей інцидент став дипломатичною проблемою для Китаю, який постійно підкреслює своє нейтралітет у конфлікті.

Українські військові захопили у полон двох громадян Китайської Народної Республіки, які воювали на боці російської армії на Донеччині. Відповідну заяву зробив президент України, підкресливши, що у російських військах, які діють на території України, є чимало інших громадян Китаю.

Присутність китайських громадян у лавах російської армії може стати серйозною дипломатичною проблемою для Китаю, адже офіційний Пекін постійно заявляє про свій нейтралітет у російсько-українському конфлікті. Інформація про затримання китайських найманців стала поширеною темою обговорення і на шпальтах медіа в Китаї, зокрема у виданні South China Morning Post.

Наразі реакції з боку Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки немає, хоча, очевидно, що це питання буде підніматися на офіційному рівні. У Пекіні можуть стверджувати, що не мають жодного відношення до рішення своїх громадян воювати на боці російської армії, виставляючи їх як найманців.

Затримані китайські громадяни можуть стати ключовими свідками, які дадуть цінні свідчення слідчим органам. Це може стати неприємним сюрпризом для керівництва Китаю, яке, можливо, змусить офіційний Пекін висловлюватися більш чітко щодо своїх мирних намірів стосовно російсько-українського конфлікту.

Опублікування фактів про затримання китайських військовослужбовців може вплинути на відносини між Китаєм та Україною. Це може призвести до призупинення дипломатичних контактів, таким чином, Китай опиняється в незручному становищі. Реакція Вашингтона може бути суттєво іншою, зважаючи на торгівельні та політичні конфлікти з Китаєм.

Активізація конфлікту за участі китайських військових найманців може бути входом до нового етапу глобального конфлікту, де центральною стає роль Китаю і Росії в боротьбі за стратегічний вплив у світі.