Головна > Інше > Міжнародні перемовини щодо України: США, Росія та Європейський Союз


Міжнародні перемовини щодо України: США, Росія та Європейський Союз


Україна, Росія та США готуються до важливих перемовин у Ерріяді, за посередництва Сполучених Штатів, які можуть вплинути на міжнародну політичну арену та хід війни в Україні.

Сьогодні, 20 березня, стало відомо, що 24 березня в Ерріяді відбудуться важливі перемовини між представниками України, Росії та Сполучених Штатів Америки. Володимир Зеленський, президент України, оголосив, що цей зустріч проходитиме за посередництва США в так званому "човниковому" форматі. Тобто спочатку українці поговорять з американцями, а потім американці - з росіянами.

За інформацією, яку надав помічник Путіна Ушаков, російську делегацію очолюватимуть сенатор Георгій Карасін та радник директора ФСБ Сергій Беседа. Водночас американська делегація залишається частково у таємниці, хоча вже повідомлялося про можливу участь радника з національної безпеки США.

Що значно відрізняє ці перемовини від попередніх, так це відсутність представників Міністерства закордонних справ Росії, що, можливо, свідчить про зміну тактики з боку російських "яструбів".

У той же час, увага прикута і до Європи, де сьогодні відбувся саміт лідерів ЄС. Президент України, виступаючи через відеозв'язок, закликав Європу посилити військову допомогу Україні. Проте в ЄС, здається, вирішили взяти паузу, очікуючи на можливі зміни після перемовин щодо припинення вогню між Україною та Росією.

На саміті також обговорювали питання заморожених російських активів, які ЄС відмовився конфісковувати, проте доходи від цих активів використовуються для тиску на Росію. При цьому, якщо буде досягнуто мирної угоди, ЄС готовий розглянути питання повернення активів.

Водночас на близькому сході Сполучені Штати займають жорстку позицію стосовно Ірану, що може призвести до нового конфлікту в цьому регіоні. Незважаючи на складну міжнародну ситуацію, для України ці перемовини можуть стати ключем до досягнення перемир'я та відновлення територіальної цілісності.

Залишається слідкувати за розвитком подій і очікувати на результати цих ключових дипломатичних зустрічей.