Головна > Інше > Україна та США: Торгівельні напруження та можливості співпраці в контексті політики протекціонізму Трампа


Україна та США: Торгівельні напруження та можливості співпраці в контексті політики протекціонізму Трампа


Заява заступника міністра економіки України про відсутність намірів запроваджувати торговельні мита у відповідь на ініціативи протекціоністської політики Дональда Трампа викликає обговорення. Історична роль та наслідки протекціонізму розглядаються у світлі сучасних глобальних торговельних відносин і можливостей для України.

Заступник міністра економіки України пан Качка заявив, що Україна не планує запроваджувати жодних відповідних митних заходів у відповідь на протекціоністські ініціативи президента США Дональда Трампа. Він відзначив, що хоча подібні дії можуть сприйматися як уступка, українська сторона не має намірів "цілувати Трампу дупу", як сам президент США іноді висловлюється у своїх виступах.

В сучасних медіа шириться суперечлива інформація стосовно запитів урядів інших країн до Білого дому про переговори з Трампом. Частина урядів скаржиться на відсутність відповідей, хоча президент США вже заявив про свої перемовини з такими країнами, як Японія, Індія та Ізраїль. Зважаючи на велику кількість запитів, переговорний процес може зайняти декілька місяців.

Війна мит, або ж торгівельний конфлікт, який ініціював Трамп, разом викликає занепокоєння, оскільки подібні дії в минулому вже призводили до негативних наслідків. У 1930-х роках протекціоністські заходи США стали каталізатором глобальної економічної депресії, яка в подальшому сприяла початку Другої світової війни. Після неї більшість країн ухвалили курс на лібералізацію світової торгівлі.

Обговорюючи вплив нинішніх подій на світову економіку, пан Качка навів паралелі з історичною угодою Plaz Accord 1985 року. Трамп намагається реалізувати подібний сценарій, названий умовно Mar-a-Lago Accord, в межах якого країни могли б домовитися про стабільність валютних курсів та підтримку боргових зобов'язань США.

Щодо України, то вона може отримати як позитивні, так і негативні наслідки від митної політики США. Незважаючи на те, що загальний тариф на імпорт з України невисокий, певні сектори, такі як металургія, постраждали від збільшених мит. Проте це також може створити нові можливості для Україні, якщо вона зможе переговорити про зменшення тарифів для стратегічно важливих товарів.