Друзі, вітаю всіх, хто разом з нами, усіх, хто долучається до перегляду цього відео. Дякуємо вам за це наперед. Спасибі, що зазвичай відвідуєте фабрику новин, ставите лайки, залишаєте коментарі. Зі мною сьогодні топовий гість - пан Валерій Кличок. Ви всі його чудово знаєте - це керівник Центру громадської аналітики "Вежа", автор і ведучий YouTube каналу "Кличок Тайм". Підпишіться, будь ласка, на цей канал, підпишіться на Telegram-канал мого гостя. Все це буде в описі під цим відео, посилання на ці канали я підписаний вам раджу це зробити. Заходите, тиснете лайк, підписка і будете в курсі всього того, що відбувається з класною якісною аналітикою, гарантую. Пан Валерій Кличок з нами, привітаємо його. Добрий день, радий бачити! Вітаю вас, друзі! Слава Україні! Героям слава! Дякую, що ви з нами!
Пане Валерію, що ж розпочинаються в Стамбулі ось ці перемовини між Російською Федерацією і Сполученими Штатами Америки. Я так розумію, що вони будуть представлені там на рівні з Росією нового посла, ну і дипломат зі сторони Сполучених Штатів. І про що я хочу запитати, тобто чи правильно я розумію, що нічого там серйозного від цих переговорів нам не варто очікувати, тому що це двостороння історія, яка пов'язана з дипломатією, візами, там посольствами і так далі. Чи, можливо, про Україну там також йтиметься? Ну офіційну версію ми знаємо, в мене єдине знаєте, тут такий примітний момент: посол США новопризначений Дарчев, його прізвище, якщо не помиляюсь, вже полетів до США.
От слідкуйте за логікою: він полетів до США, ми про це знаємо ще з минулого тижня, тепер він разом із заступницею помічниці чи помічника очільника Держдепу США летить в Стамбул. Питання, для чого? Угу, ну в мене просто, знаєте, я коли це читав оцю всю історію, логіку, думаю, ну цікаво, окей, там робочі групи і посол там, ну, ну сіли, полетіли, може бути так, що до прикладу хтось там потрапив у санкційний список і не може відвідати США, може бути, може, але це значить люди не найнижчого, не технічного рівня. Ті, що підсанкційні, ну логічно, тому вони мабуть полетіли до Стамбулу. Якщо люди підсанкційні, то це точно не технічні працівники.
Я звісно зараз просто аналізуючи з того, що я бачу, те що озвучується, і там всі наголошують на тому, що ні, про Україну не будуть говорити. І американці, до речі, це сказали так, вони підтвердили, речниця Білого дому про це сказала, але в будь-якому випадку ми поки що на цьому етапі точно не будемо знати, про що це буде.
Тому що вже один такий раунд переговорів був. Не можуть бути зараз переговори між Росією та США про відновлення дипломатичних відносин без українського питання, як вони полюбляють це говорити, ну от за визначенням. Тому що зараз, знаєте, там в російських пабліках уже зранку пишуть: "Та мовляв Трамп уже стомився від Путіна, він там не хоче вже знімати справу, тому що толку ніякого, зайнявся митами."
Я просто хотів би сказати тим, хто це пише: одне іншому не заважає і навпаки допомагає. Мита сьогодні - це каталізатор процесів на Росії, саме на Росії. Те, що зараз послаблюється Китай, для Росії це виклик, ще більший, аніж би там укріплювався Китай, це також треба розуміти тому що Китай в цій агонії може з Росією зробити багато що. Ми навіть тут з колегами в рамках центру обговорювали якось цю тему. Мені кажуть: "Ти ж кажеш, не забуваєш, що військове групування готове зайти на Далекий Схід, китайське?" Це на повному серйозі. Тобто Китай може почати військову навіть експансію проти Росії і це може зараз видаватися фантастикою.
Повертаючись до переговорів в Стамбулі, в будь-якому випадку будуть говорити про відновлення російсько-американських відносин виключно через призму закінчення російсько-української війни. У мене в цьому нема жодного сумніву. Єдине, звісно, що це може бути просто технічна зустріч, яка передбачає необхідність підготовки якогось документу, який може бути частиною угоди про припинення вогню. Поки що про припинення вогню говоримо дедлайни.