12 квітня, Дональд Трамп підписав указ про продовження санкцій проти Росії, які були введені його попередником Джозефом Байденом у 2021 році. Ці санкції були кілька разів посилені після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. Тепер вони продовжені на цілий рік.
Це рішення було прийнято на тлі невдалих переговорів у Росії щодо припинення російсько-української війни. Воно стало прямим сигналом для Путіна та його команди, що США не збираються зволікати з економічним тиском на Росію у відповідь на військові дії проти України.
Новий указ, який вже доступний у федеральному реєстрі, є частиною встановленого надзвичайного стану в США у відповідь на "шкідливу іноземну діяльність уряду Росії". До цієї діяльності відносять зусилля щодо підриву демократичних інститутів у США, кіберзлочинність, та підтримку корупції.
Росія не раз заявляла, що санкції не мають значного впливу на її економіку, проте це рішення стало топовою новиною для російських ЗМІ. Водночас у США продовжуються перемовини щодо зняття мит з певних товарів. Також, адміністрація Трампа ставить амбітну мету підписати 90 нових торговельних угод у наступні 90 днів.
Американські санкції знижують доходи Росії, зокрема, від продажу нафти, що може суттєво вдарити по її військовому бюджету. У той же час, військовий бюджет Росії вже зазнає труднощів через падіння цін на нафту.
Хоча Трамп частково відтермінував введення нових мит на китайські товари, це дозволило Apple та іншим компаніям продовжити імпорт продукції без додаткових витрат. Це є частиною лобістської роботи, яка здійснюється в законодавчих межах США.
У міжнародній політиці США продовжують вести переговори з Іраном, що теж може вплинути на геополітичний баланс в регіоні.