Головна > Інше > Трамп звинувачує Байдена і Зеленського у війні, проте проголошує, що працює над припиненням конфлікту


Трамп звинувачує Байдена і Зеленського у війні, проте проголошує, що працює над припиненням конфлікту


У своєму нещодавньому виступі Дональд Трамп висловив думку, що війна між Росією та Україною — це не його війна, а війна Байдена, підкресливши, що під час свого терміну він не мав проблем з Путіним. Однак, ця риторика викликає різноманітні реакції та роздуми щодо його справжніх намірів.

Колишній президент США Дональд Трамп знову привернув увагу своєю риторикою щодо війни між Росією та Україною. Виступаючи перед журналістами, Трамп заявив, що цей конфлікт є війною Байдена, не його, наголошуючи, що під час своєї каденції він не мав проблем з цим питанням.

Трамп розповів, що Зеленський завжди намагався придбати ракети, натякаючи на те, що Україна могла б зазнати поразки від великої країни як Росія, якщо не були б несвідома щодо шансів на перемогу і підтримки. "Війна - це не моя проблема, але я працюю над тим, щоб зупинити смерть і руйнування", - сказав Трамп.

Експерти відзначають, що риторика Трампа нерідко виглядає як спроба дистанціюватися від відповідальності за будь-які поглиблення конфлікту чи зміни в політичному курсі США відносно Росії та України. Деякі аналітики припускають, що така позиція може свідчити про бажання Трампа відгородитись від війни, яку він не розпочинав.

Проте інші бачать в цих заявах елементи прагматичності. Трамп намагався підкреслити важливість обмірковування розрахунків до початку будь-якого військового конфлікту, з огляду на нерівність ресурсів та потужностей.

Ця риторика, на думку аналітиків, викликає скептицизм щодо справжніх намірів Трампа. Адже його заяви містять багато неоднозначностей. Наприклад, на питання про недавні ракетні удари по містах в Україні, Трамп зазначив, що це війна Байдена, додавши, що це жахливо, проте уникнув уточнень про можливі помилки російської сторони.

Експерти вважають, що такі висловлювання можуть служити як підстава для антиамериканської політики на підставі того, що адміністрація не має чіткої позиції щодо врегулювання конфлікту. Водночас, світова спільнота все більш усвідомлює масштаби агресії з боку Росії, що потребує впевнених і однозначних дій з боку лідерів.

Цікавим залишається питання, чи з часом зміни у риториці та поведінці з боку адміністрації Трампа призведуть до усвідомлення неможливості домовленостей з Росією, та яким чином це вплине на глобальну політичну арену.