Головна > Інше > Інсайдерська торгівля та маніпуляції на фондовому ринку США: Як обійти закон і збагачуватись


Інсайдерська торгівля та маніпуляції на фондовому ринку США: Як обійти закон і збагачуватись


Стаття досліджує питання інсайдерської торгівлі на фондовому ринку США, акцентуючи увагу на останніх подіях, пов’язаних із діями Дональда Трампа та його оточення.

Вітаю, шановні глядачі. Останні події на фондовому ринку США не можуть не навести на думку про те, що хтось на цій волатильності намагається заробити, та ще і з інсайдерською інформацією. Хоча у особистості цього "когось" сумнівів небагато — це Фредович і його команда. Вони закупаються по команді: Трамп щось транить на камери, акції шурують вгору, профіт всі задоволені. Але, як виявилось, схема там досить нелінійна, і зараз будемо розбиратись, що там і як насправді відбувається.

Отже, всі, думаю, бачили 7-10-13% росту ринку після того, як Донь сказав, що дія мит призупиняється на 90 днів. Ринку вже було неважливо, що це лише 90 днів або що це тільки для тих країн, які не вводили контрмита. Він просто риночок чіплявся за кожну позитивну новину.

Однак привертає увагу не рекорд на зростання ринку, а те, що Трамп буквально за 20 хвилин до прес-релізу, де він про все заявив, твітнув про те, що зараз мовляв найкращий момент для купівлі акцій США. Очікувано, що з усіх боків посипалося звинувачення у тому, що це "pump and dump" (накачування і скидання) схема, що так робити не можна і відповідні органи мають зайнятись цією справою.

Але Трампу це взагалі по барабану, йому не звикати бити у роги з держустановами у кримінальних справах. Цілком ймовірно, що цей твіт був просто відмазкою для всіх посвячених у цю інсайдерську торгівлю. Є речі значно цікавіші, ніж американське законодавство щодо регулювання фондового ринку.

Зокрема, куди цікавішим є те, як інсайдери торгують: вони не так торгують акціями, як опціонами та іншими деривативами. Опціони — це вид похідних цінних паперів, який являє собою право, але не обов’язок купити або продати певний актив за певною ціну. Вони реагують на зміну ціни акції, будь-які швидкі рухи якої можуть викликати як стрімке зростання, так і падіння цін опцій.

Саме на опціях, трейдери у закритих і не дуже ком'юніті повідомляли про аномальну активність в опціях напередодні відтермінування митних обмежень. Формування прибутків стало реальністю для обраних.

Таким чином, питання регуляції фондового ринку стає нагальним. Дії без обмежень ведуть до серйозних порушень. У США вже були кризи, які спонукали до створення антитрастового законодавства. Схоже, що подібна реформація назріває і тепер.