Головна > Інше > Інтерв'ю з Стівом Вітховом: маніпуляції релігією та путінські наративи у міжнародних перемовинах


Інтерв'ю з Стівом Вітховом: маніпуляції релігією та путінські наративи у міжнародних перемовинах


Спеціальний представник президента США Стів Вітхов дав інтерв’ю, яке викликало резонанс. Згадавши свої зустрічі з Володимиром Путіним, Вітхов поділився думками про російсько-українську війну, дипломатичну гру між Путіним і Трампом та оцінки ситуації на сході Європи з американської боку.

Віталій Портников у своєму блозі розібрав інтерв’ю спеціального представника американського президента по Близькому Сходу, Стіва Вітхова. Це інтерв’ю стало предметом широкого обговорення через сенсаційні заяви, що можуть вплинути на хід російсько-української війни. Вітхов, не будучи професійним політиком, користується довірою Трампа, що дозволяє йому мати конфіденційні розмови з такими людьми, як Путін і Нетаньяху.

Вітхов розповів, що Трамп і Путін дуже близькі, приводячи приклад, коли після замаху на Трампа, Путін молився за нього в церкві. Важко сказати, чи щиро це робив колишній чекіст і член КПРС – Путін, але цей жест створює певне враження для Вітхова. Однак, безсумнівно, це також частина продуманої піар-кампанії Путіна направленої на створення позитивного іміджу.

Щодо російсько-української війни, Вітхов став озвучувати наративи Путіна, стверджуючи, що здається, ключовою метою Росії є припинення американської підтримки України для легітимізації окупованих регіонів. Під час інтерв'ю він повторював те, що йому сказав Путін про референдуми на окупованих територіях, ігноруючи етнічний склад цих регіонів.

Досить цікаво, що Вітхов, обговорюючи майбутні переговори у Саудівській Аравії, підкреслив важливість досягнення перемир’я на Чорному морі, але насправді це виглядає як стратегічне прикриття для подальших зусиль Росії злегітимізувати окуповані частини України. Водночас інші потенційно небезпечні пропозиції, як-от введення певних гарантій безпеки для України, є для нього більш серйозними.

Вітхов також підкреслює важливість президентських виборів в Україні, але умовою для їх проведення є припинення воєнного стану та бойових дій. Це видається лише теоретично можливим у світлі діючої конституції та поточної ситуації. Таким чином, інтерв’ю Вітхова лише підкреслює суттєві проблеми та суперечності у політиці США відносно України та Росії.