Головна > Інше > Вплив геополітики на ціну нафти: нові санкції та китайсько-канадська співпраця


Вплив геополітики на ціну нафти: нові санкції та китайсько-канадська співпраця


Як торгівельні війни та геополітичні напруження впливають на світовий ринок нафти. Нові санкції США проти китайського НПЗ та зміни в експортних стратегіях Китаю.

Вітаю, шановні глядачі. Торгівельні війни як опустили безпосередньо нафту донизу, так і гонять тепер її догори. В принципі, така волатильність була передбачувана. І, в принципі, загалом, якщо говорити, це все ж таки буде тиск нафту донизу. Але зараз вона почала, знову вилізла на $66 марка Бренд. Це означає, що Уралс буде десь $51-52. Давайте розбиратися, що відбувається.

На днях поступила інформація, що Сполучені Штати Америки на 1 млрд доларів буде санкціонувати один з нафтопродних заводів Китаю. І це надзвичайна проблема. Чому вони будуть санкціонувати? Ви, напевно, подумали, що будуть санкціонувати через те, що Китай купляє нафту у московитів. Але ні, на жаль, таких кроків немає на сьогодні. Адміністрація Трампа лише хоче облизувати московитів, Кремль, а будь-які їхні жахливі дії, які призводять до знищення українців, буде називатися помилками, як каже Трамп.

Санкції були введені за те, що Китай порушує санкції проти Ірану. І ось це і, в принципі, є однією з основною ціллю Сполучених Штатів так чи інакше блокувати іранців. Це вже окрема історія, що Сполучені Штати беруться за Іран. Вони хочуть довести його до певної кондиції, щоб підписати нову угоду і, по суті, унеможливити можливість набуття Іраном атомної зброї.

Є ще одна важлива історія: Китай не буде чекати, поки його луплять митами і зараз вже санкціями. Він починає активно закуповувати нафту в Канаді. Це теж важлива інформація, тому що, в принципі, майже уся нафта, яку закупляв Китай в американців, тепер надходить з Канади. Таким чином, Китай хоче диверсифікувати московську і близькосхідну нафту канадською.

А чи буде це позитивно чи негативно впливати на загальний ринок нафти? По-перше, Китай намагається забезпечити свої нові високотехнологічні НПЗ канадською нафтою, яка є якісною і підходить під їхні вимоги. Зміни на світовому ринку нафти також відчутні в результаті додаткового тиску з боку США на Іран.

Ну і плюс зараз невідомо, як будуть бити тарифи безпосередньо по Сполученим Штатам. На сьогодні вже Павел заявив, що це все попахує потенційною стагфляцією. Голова ФРС, на якого зараз тисне безпосередньо Фредович, що це все дуже сильно попахує саме потенційною стагфляцією. І якщо безпосередньо при збільшенні інфляції далі буде адміністрація тиснути на ФРС або вона зменшила облікові ставки, це надзвичайно погане явище.

От, до речі, він попрякає інших за цей метод, за послаблення валюти своєї. Але суть яка, що є такі фундаментальні чинники і зокрема є отакі от тактичні, коли там тиск на Іран, торгова війна з КНР в принципі більше додала в падіння ціни на нафту.

Отже, дорогі друзі, отака ситуація. Відбуваються певні нафтові війни. Це, в свою чергу, трошечки підтягує ціну на нафту. Але все ж таки існує розуміння, що ціна на нафту вже не буде бити таких рекордів, принаймні, поки не станеться потенційних додаткових чинників. Тому будемо спостерігати далі. Всім всього найкращого. До побачення.