Володимир Путін відмовився прийняти пропозицію 30-денного перемир'я, яке було обговорене та погоджене Україною та Сполученими Штатами в Саудівській Аравії. На це рішення Росії США відповідають санкціями на російські банки, хоча водночас шукають можливості для співпраці з Газпромом.
Ця ситуація може здатися суперечливою, однак слід зазначити, що російська сторона запропонувала абсолютно нереалістичні умови, які фактично містять вимоги до капітуляції України. Натомість США вводять санкції на банки, якими Росія користується для торгівлі нафтою та енергоносіями. Одночасно до Європи почали надходити нові партії далекобійних ракет GLDSB зі США.
Щодо того, чому обговорення припинення вогню викликає так багато суперечностей, слід зазначити, що не всі країни зацікавлені в повному завершенні війни. Припинення вогню вигідно багатьом країнам, але закінчення війни може вплинути на інтереси деяких з них, зокрема, через використання України як тестового поля для нової зброї.
Великий матеріал в The Washington Post свідчить про те, що Росія розглядає війну як довготривалу стратегію, фокусуючи увагу не на Україні як такій, а на протистоянні з НАТО. З іншого боку, Сполучені Штати продовжують свою політику санкцій та підтримки України. Проте інформація про можливу співпрацю з Газпромом показує, що держави насамперед керуються власними інтересами.
В цій складній геополітичній ситуації Україні варто зберігати холодну голову та продовжувати боротьбу, фокусуючись на своїх інтересах. Попри різноманіття міжнародних політичних ігор, Україна вже протягом 115 днів з незламним духом протистоїть агресії та продовжує відстоювати свою незалежність.