Головна > Інше > Перспективи перемир'я в Україні: Віталій Портніков про воєнний стан і політичні інтриги


Перспективи перемир'я в Україні: Віталій Портніков про воєнний стан і політичні інтриги


Журналіст Віталій Портніков обговорює останні події в Україні та можливості для перемир'я у світлі політичних рішень та міжнародних відносин.

Традиційно розпочинаємо з Віталієм Портніковим, журналістом, публіцистом, аналітиком, одним з найулюбленіших експертів нашого YouTube каналу. І я впевнений не лише нашого. Сьогодні чистий четвер і я все ж хочу задати вам питання в контексті того, що відбувається в Україні: Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та мобілізації. З одного боку, у них не було вибору, бо як не продовжити воєнний стан, поки триває війна? З іншого боку, багато політиків у кулуарах це рішення назвали таким, що точно вказує на те, що виборів цього року швидше за все не буде, а відповідно, і перемир'я не буде. У цьому контексті, чи потрібно нам, хто мав надію на швидке перемир'я, очищати свої голови від цих думок?

Віталій Портніков вважає, що якщо вдасться досягти перемир'я, то Верховна Рада може скоригувати питання воєнного стану і мобілізації. Проте, наразі немає об'єктивних причин вважати, що таке рішення може бути ухвалене щодо перегляду. Верховна Рада ще неодноразово може повернутися до питання продовження воєнного стану і мобілізації України.

Щодо останніх подій та заяв, які з'являються в телеграм-каналах - наприклад, що в Парижі обговорюють можливість перемир'я, яке може наступити 20 квітня - існує певний скептицизм. Віталій Портніков наголошує, що без участі обох сторін конфлікту, світу досягти неможливо. Потрібна присутність представників Росії, інакше домовитися можна лише щодо спільних позицій, які будуть запропоновані Кремлю.

Такі можливості новітня дипломатія також пов'язує з американськими ініціативами, зокрема візитом до Макрона. Існують спроби переконати Європу нав'язати Україні умови, які містять менше підтримки у вигляді зброї, що, на думку Віталія Портнікова, є російським наративом. Менша кількість зброї не зупинить війну, вона лише збільшить шанси Росії окупувати більшу частину української території.