Головна > Інше > Зміцнення Кімівської імперії внаслідок війни в Україні: наслідки зближення з Москвою


Зміцнення Кімівської імперії внаслідок війни в Україні: наслідки зближення з Москвою


Війна в Україні спричинила неочікуване зближення між Північною Кореєю та Росією, що змінило баланс сил у регіоні та посилило вплив Кімівського режиму. Як ця співпраця вплинула на поточну політичну ситуацію та військове співробітництво між країнами?

Вітаю, шановні глядачі. Війна в Україні стала золотим часом для імперії Кімів. Перебуваючи в ізоляції, КНДР отримала свій квиток не тільки на заробіток, але й на зміцнення власного режиму. Сьогодні поговоримо про те, як Пхеньян став сильнішим внаслідок цієї жахливої війни.

Зближення Москви та КНДР розпочалося ще з початку війни, або навіть з 2014 року. Тоді це були лише перші кроки на зближення: КНДР погодилася розраховуватися з Москвою в рублях, а натомість Москва прощала борги. Ця співпраця розвивалася повільними, але впевненими кроками.

Тим часом, вторгнення РФ в Україну в 2022 році розчарувало Москва. Спецоперація, що мала тривати три дні, переросла у війну, що триває вже понад три роки, і ресурси, які виділялися на "легку прогулянку" по Україні, швидко почали вичерпуватися. І тут своє "братське" плече підставила КНДР.

Імперія Кімів, за рахунок вміння балансувати у відносинах з КНР та Москвою, змогла отримати економічні переваги. Аналітичний центр Південнокорейського інституту аналізу оборони (KIDA) опублікував звіт, в якому описано потенційну цінність військової співпраці з Московією. Згідно з нещодавньою оцінкою, участь КНДР у війні принесла її економіці понад 20 млрд доларів та допомогла отримати високотехнологічну зброю.

Про перші закупівлі зброї повідомила американська розвідка ще у 2022 році. Москва закупила у КНДР мільйони артилерійних снарядів та балістичні ракети, включаючи КНДР-ську копію "Точки-У". Північнокорейські постачання включали іншу зброю на випадок потенційного дефіциту боєприпасів у Москві.

На фоні цих подій, Москва почала активно залучати КНДР до активних бойових дій, а також надавати технічну підтримку в обмін на економічну взаємовигоду. Вперше з 2000-х років Кремль підписав з Кімом договір про всебічне стратегічне партнерство.

Північна Корея активно відправляє до Москви контейнери з боєприпасами. Корейська зброя, хоч і має свої недоліки, така як неточність та схильність до самоліквідації, для Москви є важливою.

Таким чином, співпраця між Північною Кореєю та Росією спричинила неочікуване зближення, яке зміцнило Кімівський режим та підвищило його вплив у регіоні. Баланс сил у регіоні змінився, і це може мати довготривалі наслідки для всієї міжнародної спільноти. Тримаймося та віримо у краще, підтримуючи наші сили оборони.