Великоднє перерир'я, оголошене президентом Росії Володимиром Путіним, мало завершитися о 18 годині 20 квітня за київським часом. Пропозиція Державного департаменту США про продовження цього припинення вогню залишилася без офіційної відповіді з боку Кремля, викликавши обговорення в Кремлі та серед українських урядовців.
У заяві прес-секретаря президента Росії Дмитра Піскова зазначено, що путінських команд на продовження перемир'я не було. Хоча українська сторона через міністра закордонних справ МЗС Дмитра Кулебу висловила готовність до продовження тиші на 30 днів, Росія наполягала на недотриманні Україною умов припинення вогню, звинувачуючи її у використанні американської зброї.
На західному політічному фронті також відбулися події — кілька західних експертів, як наприклад лорд Річард Бальф із Великобританії, зазначили, що мир можливий лише за умов територіальних поступок Києва.
В свою чергу, адміністрація Дональда Трампа продовжила висловлювати своє обурення від тривалості конфлікту в Україні, деякі американські політики навіть ставлять під сумнів нинішню політику адміністрації Джо Байдена відносно війни в Україні.
На тлі цих обговорень, з'явилися новини про можливу фінансову допомогу Україні на розвиток власного військово-промислового комплексу, що могла б значно вплинути на здатність країни самостійно забезпечувати себе зброєю у майбутньому.