Сьогодні, 22 березня, обговорюється нова ініціатива у НАТО, зокрема щодо можливого перерозподілу керівництва між країнами-членами. Зменшення ініціативи з боку Сполучених Штатів Америки призвело до активних дискусій про передачу керівництва північно-атлантичного альянсу європейським союзникам. Це відбувається на фоні більших військових і фінансових зусиль з боку європейських країн.
Дональд Трамп, під час своєї виборчої кампанії, заявляв про можливість виходу з НАТО, але ці ініціативи стикаються з юридичними перепонами, такими як необхідність підтримки Конгресу. Проте, країни Європи, зокрема Німеччина, Великобританія і Франція, вже розробляють плани взяття на себе більшого обсягу відповідальності за оборону континенту.
Плани передбачають збільшення фінансування оборонних витрат та підвищення військового потенціалу, щоб переконати американське керівництво у доцільності такого кроку. Президент Німеччини вже підписав відповідний документ, що передбачає збільшення витрат на оборону.
Також йдеться про розгляд нових військово-політичних блоків, зокрема у Балтійському регіоні, на випадок згортання активної підтримки США. Водночас, Американська ядерна зброя продовжує залишатися в Європі, як і численні авіаційні та військові бази. Це дещо заспокоює ситуацію, але європейські столиці бояться можливого скорочення американської присутності.
Окрім того, у США тривають політичні протистояння, пов'язані з внутрішньою політикою та змінами в уряді Трампа, що також впливає на міжнародні взаємини. Наразі, європейські країни розробляють стратегії для кращої самостійності та збереження стабільності в регіоні, особливо на фоні агресивних намірів Росії.