Видання New York Post розповіло нові подробиці щодо мирної ініціативи американського президента Трампа стосовно війни в Україні. За цим планом передбачається створення спільної українсько-російської комісії для контролю над припиненням вогню, до якої також має долучитися третя країна, яка не входить до НАТО. Деталі угоди ще не до кінця визначені: йдеться, зокрема, і про можливе розміщення європейських сил у разі досягнення перемир’я.
Очікування від перемовин у Лондоні надзвичайно високі: Україна наполягає на збереженні власних територій та не визнає окупації. Також вимагається, аби українська армія та військово-промисловий комплекс не були обмежені, а європейські гарантії безпеки стали реальними. Верховна Рада визначила переговорну позицію, і тепер інтрига залишається — чи погодяться на неї росіяни.
Одна із суперечливих пропозицій Трампа, за попередньою інформацією, стосувалася можливого визнання Криму російською територією. Проте після різкої реакції України цю ідею почали згортати. Україна також обговорює з американською стороною можливість отримання гарантій безпеки, не відмовляючись від прагнення до ЄС та НАТО, попри заяви про формальне призупинення руху до НАТО з боку США.
Голос з ООН також зазначає, що офіційного масштабного перемир’я досягти не вдалося, адже Росія продовжувала атакувати, а Україна захищалась. Голова ООН закликав до завершення війни, але результативних кроків від Організації Об’єднаних Націй поки не помітно. Чимало критики звучить щодо пасивної позиції міжнародних інституцій стосовно агресії РФ.
Рейтинг Трампа перебуває на найнижчому рівні за 100 днів його президентства — йому довіряють лише близько 42% американців. Тим часом в Україні триває збір коштів для військових, а громадськість закликають підтримувати захисників та слідкувати за подіями на інформаційних платформах.
Українці розраховують, що лондонські перемовини принесуть позитивні для країни зміни, а позиція парламенту відповідатиме інтересам народу. Чи піде Росія на запропоновані умови, стане відомо найближчим часом. Усі охочих закликають підтримувати інформаційні ресурси та зробити внесок у допомогу захисникам на фронті.