Відомі президенти Дональд Трамп та Володимир Зеленський опинилися серед десятків світових лідерів, які відвідали Рим для участі у похороні Папи Франциска. До останнього моменту було невідомо, чи зможе Зеленський прибути, через щільний графік військових зустрічей. У разі його відсутності очікували появу першої леді України.
Під питанням також залишалася можливість зустрічі Трампа із Зеленським. Відсутність перемовин між двома лідерами могла б свідчити про небажання американського президента обговорювати з українським колегою деталі українських контрпропозицій щодо мирного плану, поданого раніше делегацією США.
Останні дні в медіа з’явилася інформація про те, що Україна та європейські країни підготували власне бачення закінчення війни із Росією та ті умови, на яких американці повинні наполягати під час переговорів із Москвою. Водночас, спецпредставник США Стів Вітхов провів ще одну зустріч із Володимиром Путіним, обговоривши не лише російсько-українське врегулювання, а й перемовини з Іраном щодо ядерного палива, які нині є для Вашингтона особливо пріоритетними.
Сам Дональд Трамп не встановив конкретних дедлайнів щодо переговорів між США, Росією та Україною. Кремль заявив, що можливість прямих перемовин Києва і Москви обговорювалася, втім погодження та умови залишаються невідомими.
Оприлюднені у пресі українські пропозиції навряд чи прийнятні для Росії, і, як прогнозується, Трамп зіткнеться з черговою відмовою Путіна, якому неодноразово вже відмовляли навіть у питанні припинення вогню на Донбасі.
Питання визнання Криму також постає. Американська сторона обговорює можливість визнання Криму частиною Росії, однак це виглядає блефом: закон, який забороняє таке рішення, було прийнято під час президентства Трампа, і змінити його наразі майже неможливо.
Головна вага зустрічі та контактів між лідерами — у підтримці політичного, військового і економічного співробітництва США і України. Адже лише продовження американської допомоги і підтримка закупівель зброї може змусити Кремль переглянути свої цілі та зупинити можливе знищення української державності.
Підписуйтесь на канал для подальших оновлень і підтримуйте незалежну журналістику через Patreon чи функцію спонсорства на YouTube.