Головна > Інше > Звільнення Майка Волса: наслідки, підґрунтя та можливі наступники


Звільнення Майка Волса: наслідки, підґрунтя та можливі наступники


Розбір причин і наслідків звільнення головного радника з нацбезпеки США в адміністрації Дональда Трампа, політичні інтриги в Білому домі та огляд головних кандидатів на заміну Волсу.

Вітаємо, шановні читачі. Звільнення Майка Волса стало несподіванкою для багатьох, адже після скандалу в сервісі Signal здавалося, що Дональд Трамп його захистить. Проте після перших 100 днів другого терміну Трампа Волс був звільнений — вважається, що ця дата була умовною "межою" для уникнення удару по репутації президента.

Головною причиною звільнення стала участь Волса в несанкціонованих комунікаціях через Signal і особисті акаунти Gmail, а також витік конфіденційної інформації. Цей інцидент отримав назву "Signalate" та призвів до серйозної занепокоєності серед союзників США. Крім цього, у Волса були напружені стосунки з іншими чиновниками та відмінності з Трампом у підходах щодо Росії. Деякі праворадикальні активісти тиснули на Трампа із вимогою звільнити ненадійних радників.

Після відставки Волса тимчасово замінив держсекретар Марко Рубіо, що стало історичним прецедентом. Сама ж доля Волса — почесне "заслання" представником США до ООН.

Головними кандидатами на заміну вважаються: екс-посол у Німеччині Річард Гренел (відомий лояльністю до Трампа), радник зі жорсткої політики Стівен Міллер, екс-радник Себастьян Горка та союзниця Трампа Еліза Стефанік. Кожен із кандидатів має свої сильні і слабкі сторони, і подальші кадрові рішення визначать зовнішньополітичний курс адміністрації.

Волс був відносно проукраїнським радником у команді Трампа, його потенційні наступники викликають стриману підозру в Києві та Європі. Українське питання може відступити на другий план.

Слідкуємо за ситуацією та чекаємо розвитку подій. Підписуйтеся на нас у соцмережах і до нових зустрічей!