Американські чиновники завершили розробку нового пакету суворих санкцій, спрямованих проти російської економіки. Як повідомляє агенція Reuters, можливі обмеження стосуватимуться енергетичного гіганта Газпром, інших російських енергетичних і фінансових установ, а також банківського сектору. Однак наразі невідомо, чи будуть ці санкції втілені — це лише пропозиції, мета яких натиснути на Володимира Путіна, щоб він не лише розпочав діалог з американським президентом, а й зробив реальні кроки для припинення вогню на фронті між Росією та Україною.
Відомо, що російський президент вже двічі відмовив Джо Байдену у припиненні бойових дій, і багаточисленні раунди переговорів з участю держсекретаря США Марко Рубіо, колишнього радника з нацбезпеки Майка Уолца та спецпредставника Стіва Вітхова не дали результатів. Тому Дональд Трамп, схоже, почав підозрювати, що Путін просто затягує перемовини, використовуючи цей час для подальших атак на Україну, щоб схилити українське населення до капітуляції.
Жодні із російських умов припинення війни, запропонованих ще до початку вторгнення 2022 року, Кремль не скасував, і вони стають жорсткішими з часом. Тепер питання, як діятиме американський президент: чи буде США посилювати санкції, збереже статус-кво, сподіваючись на дипломатію, чи взагалі вийде з процесу переговорів. Всі три опції сьогодні розглядає Дональд Трамп, який раніше обіцяв визначитись після 8-9 травня, проте не раз переносив прийняття рішення.
Посилення санкцій не гарантує швидкої зміни політики Путіна. Західні обмеження підштовхують економіку Росії до колапсу, але країни Глобального Півдня та стратегічний союз з Китаєм частково компенсують вплив санкцій. Але цієї підтримки вистачить ненадовго, і керівництву Росії невдовзі доведеться обирати: продовжувати війну чи відновлювати ресурси для майбутнього.
Головне питання в тому, коли Росія буде змушена зробити цей вибір: ще за президентства Трампа чи вже після чергових виборів у США. Для України важливо, щоб санкції стали настільки руйнівними, аби Кремль усвідомив: багаторічна війна лише призведе до глибокої кризи і неминучої поразки імперських амбіцій.
Саме зараз створюються умови для стагнації та деградації Росії. Але чи варте прагнення контролювати території України таких втрат для росіян? Російські шовіністи скажуть «так», проте питання виживання режиму може поставити Путіна та його оточення перед вибором, чого вони найбільше не бажають. Це один з небагатьох шансів завершити війну ще під час каденції Дональда Трампа.
Залишайтеся з нами, підписуйтеся на канал та соціальні мережі, підтримуйте нас на Patreon. Перемоги і миру всім!