Головна > Інше > Атаки на військову інфраструктуру Росії та реакція світу: огляд 7 травня


Атаки на військову інфраструктуру Росії та реакція світу: огляд 7 травня


Українські дрони атакують військові об'єкти Росії під час візиту іноземних делегацій, а міжнародна спільнота дискутує про шляхи до перемир'я.

7 травня в Україні та світі ознаменувався новими атаками українських дронів по військовій інфраструктурі Росії. Зокрема, було уражено завод оптоволоконних систем у Саранську та конструкторське бюро приладобудування у Тулі — ключові підприємства російського військово-промислового комплексу. Також під удар потрапили і виробники реактивних систем залпового вогню.

Дії ЗСУ співпали з прибуттям до Росії закордонних делегацій напередодні параду 9 травня, хоча метою атак не є іноземні гості. Внаслідок атак безпілотників у Росії стався транспортний колапс: понад 60 тисяч пасажирів зазнали затримок і скасувань 350 авіарейсів. Аеропорт Пулково приймав перерозподілені рейси, а декілька літаків тривалий час залишалися на землі, серед пасажирів – навіть відомі діячі, такі як співак Микола Басков.

На фоні атак російська влада повідомляла про збиття великої кількості дронів та ракет. Попри інформаційну невизначеність, масштаби рейдів БПЛА залишаються значними. Авіакомпанії масово скасовували рейси у різних містах, підкреслюючи ефективність дій українських сил.

Іноземні лідери цього року частково відмовились від участі у параді в Москві. Деякі країни відправили делегації низького рівня або зовсім проігнорували подію. Відсутність глав багатьох держав БРІКС та обмежена присутність з боку ЄС є політичним сигналом Кремлю.

США підкреслили свою незмінну позицію щодо підтримки мирних переговорів між Україною та Росією, проте вказують на непоступливість Москви. Віце-президент США Джейд Венс зауважив, що російська сторона просить надто багато, а Америка та захід хочуть досягти довготривалого миру, а не короткочасного перемир’я. Водночас ідея замороження конфлікту, яку озвучував представник Трампа Кіт Келог, не знаходить підтримки в офісі президента України.

Президент США Джо Байден назвав Дональда Трампа наївним щодо перспектив миру з Росією, наголосивши, що Путін досі не визнає незалежності України і не готовий зупинити війну. Європейські лідери також закликають до реального припинення вогню та мирного врегулювання, утримуючись від конкретних гарантій Україні до укладення стабільної угоди.

Геополітична ситуація навколо України залишається складною. До переговорного процесу намагається долучитись і Китай, а Москва та Брюссель сигналізують про готовність до нового етапу діалогу. На цьому тлі Україна продовжує активно чинити опір російській агресії і демонструє можливість створення серйозних проблем для російської військової і транспортної логістики.