Перемовини між американською та російською делегаціями, які проходили у столиці Саудівської Аравії, тривали понад 12 годин та завершилися без спільних заяв чи офіційних домовленостей між сторонами. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що деталі перемовин оприлюднені не будуть, хоча напередодні очікувалась спільна заява.
Американську делегацію, яка прибула до Ер-Ріяду, склали чиновники Ради національної безпеки США та Державного департаменту, тоді як російську представляли два політичні пенсіонери: колишній заступник міністра закордонних справ Григорій Карасін та генерал Сергій Біседа з Федеральної служби безпеки.
За інформацією видання Moscow Times, Росія вимагала від США погодження на виведення українських військ з окупованих територій в обмін на припинення вогню. Проте жодного підтвердження цьому не було отримано, а спільна заява, яку обіцяли вранці, так і не була оприлюднена.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зазначив, що обговорювалась Чорноморська зернова ініціатива, але росіяни вже не довіряють українському президенту Зеленському. Григорій Карасін підтвердив, що реальних домовленостей не досягнуто.
Аналізуючи прізвища тих, хто представляв інтереси Росії на перемовинах, стає зрозумілим, що метою Путіна була не домовленість, а затягування процесу. Все це відбувається на тлі активних бойових дій на сході України, де російські сили продовжують наступати.
Одночасно президент США Дональд Трамп намагається затягнути Путіна у процес припинення вогню, але явно пасе задніх у цьому діалозі. Телефонні розмови між Трампом і Путіним свідчать про декларовану російську дипломатичну перемогу та ізоляцію, що почала руйнуватись.
Перемовини не змінили конфліктну ситуацію, і позиція США, з їхнім небажанням вводити нові санкції, грає на руку Росії. Така ситуація викликає занепокоєння щодо майбутнього розвитку подій і ролі Сполучених Штатів як лідера західного світу.