Друзі, вітаю! Сьогодні, 25 березня, з вами знову Центр громадської аналітики "Вежа". Я його керівник Валерій Клочук і сьогодні з нами у віртуальній студії Юрій Гаврилечко, економічний експерт, кандидат наук з державного управління. Вітаю тебе, пане Юрію!
Юрій Гаврилечко обговорив з нами найактуальніші теми, які зараз важливі для українців, зокрема ті, що стосуються перемовин між США та Росією. За його словами, загальне враження від того, що нині відбувається в Бер'яді - це що перемовини, на кінець, вийшли з кулуарних домовленостей до реальної технічної роботи.
Експерт звертає увагу на те, що ми не бачимо і не чуємо спільних заяв, гучних розголосів. Це говорить про те, що до інформаційної безпеки перемовин всі почали ставитися сумлінно.
Юрій також розповідає про можливе залучення ООН до перемовин, яке може свідчити про те, що Росія погодилася на введення миротворців по лінії розмежування. ООН може дати мандат використання блакитних шоломів, оскільки гуманітарної катастрофи немає й про біженців можна не говорити.
Окрім того, обговорено можливості залучення до перемовин інших країн, таких як Китай, Велика Британія, Туреччина. Кожна з цих країн має свої інтереси, які можуть вплинути на хід переговорів та подальший перебіг подій.
Експерт підкреслює, що відсутність публічних заяв може свідчити про те, що процес узгодження технічної та політичної частин ще не завершено. Це означає, що політична та технічна частини ведуться різними потоками переговорів.
На закінчення обговорення було піднято питання можливості повного припинення вогню до 20 квітня, і хоча експерт не побачив у цьому особливого інтересу для Росії, зазначив, що великоднє перемир'я може відбутися. Проте, на його думку, повне припинення вогню через економічний та політичний тиск можливе не раніше осені.