Головна > Інше > Західні союзники та Україна продовжують переконувати Фредовича: Москва не хоче миру


Західні союзники та Україна продовжують переконувати Фредовича: Москва не хоче миру


Огляд політичного тупика навколо переговорів щодо війни в Україні та ролі західної коаліції й Росії.

Вітаю, шановні глядачі. Триває складна дипломатична боротьба навколо війни в Україні: західні країни та їхні союзники разом з Україною намагаються переконати Фредовича, що Росія (Московія) не прагне миру і планує продовжувати воєнні та окупаційні дії щонайменше до 2026 року. Мета Москви – встановлення контролю над чотирма областями, проголошеними у своїй конституції, та примус України до скорочення армії й впровадження політичних і культурних зобов’язань.

Нещодавно у Києві відбулася важлива зустріч коаліції, яка допомагає Україні. Основну підтримку надали лідери Франції, Німеччини, Британії та Польщі. Їм вдалося донести до російського керівництва вимогу оголосити 30-денне перемир’я до 12 числа та розпочати процес перемовин для стримування війни. Українська сторона наполягає на присутності миротворчих сил ЄС, але Москва категорично проти.

Хоча Фредович спочатку погодився на перемир’я та писав про це у соцмережах, Кремль знову заявив про небажання короткочасного перемир’я, вимагаючи фундаментального «врегулювання» війни, що передбачає максимальне підпорядкування України інтересам Москви.

Дипломатичні «гойдалки» тривають, Кремль і далі саботує пропозиції перемир’я, а впливові групи серед західних союзників (зокрема Рубіо, Келох, Макрон, Мерц) підтримують необхідність справжнього припинення вогню. Британія активно допомагає Україні комунікувати зі США, аби досягти адекватного дипломатичного рішення.

Тим часом Трамп демонструє розгубленість: з одного боку, він визнає, що Кремль не прагне миру, а з іншого — все ще тисне на Україну для участі в переговорах зі слабкими гарантіями. Зеленський підтвердив готовність їхати до Стамбула, у той час як Путін уникає прямої участі.

Політичний процес залишається напруженим, а вплив груп, налаштованих на поступки Москві, поступово зменшується. Попереду вибори у США, які впливатимуть на політику підтримки України. Впевненість у тому, що США зрештою посилять підтримку України та тиск на Росію, зберігається – але шлях залишається складним.

Ситуація динамічна, українцям важливо зберігати єдність і очікувати подальших дипломатичних кроків.