Головна > Інше > Переговори між Росією та Україною, підтримка Китаю та Заходу тридцятиденного перемирʼя, очікування саміту в Стамбулі


Переговори між Росією та Україною, підтримка Китаю та Заходу тридцятиденного перемирʼя, очікування саміту в Стамбулі


Олег Клочок аналізує останні новини щодо ймовірного перемирʼя між Росією та Україною, позицію Китаю, ЄС, США, заяви Зеленського, роль Ердогана й Трампа та нові економічні і військові тенденції.

12 травня ведучий Олег Клочок підсумував ключові політичні події на тлі підготовки до можливої зустрічі представників Росії та України, яка може відбутися 15 травня у Стамбулі. На зустрічі, яку можуть відвідати лідери обох країн, зокрема й Дональд Трамп, обговорюється ініціатива щодо тридцятиденного припинення вогню, запропонована Україною за підтримки ЄС та США. Китай публічно висловив підтримку цього перемирʼя, наголошуючи на потребі досягти справедливої, тривалої та взаємоприйнятної угоди шляхом діалогу.

Підтримку припиненню вогню висловили також президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові, а Ердоган закликав до відновлення мирних переговорів. Зеленський зазначив важливість міжнародного моніторингу режиму припинення вогню. Дональд Трамп натякнув на можливість відвідати саміт у разі підписання мирної угоди й виразив надію, що майбутні переговори будуть продуктивними.

Німеччина, Франція, Італія, Польща, Іспанія, Велика Британія й інші країни ЄС заявили, що в разі відмови Росії від перемирʼя готуватимуть нові санкції. Також ЄС обіцяє збільшити військову допомогу Україні. У Кремлі відреагували на ці ультиматуми обережно, підкресливши бажання досягти довготривалого миру, але відкинули «мову ультиматумів».

З інших новин: Верховна Рада остаточно ратифікувала угоду про створення спеціального фонду з США. За даними НАТО, Росія значно нарощує виробництво танків та боєприпасів, хоча її склади поступово виснажуються.

У Польщі спалахнув скандал через підпал ТЦ, до якого, за версією, причетна Росія, з можливістю участі двох українців, що вплинуло на двосторонні відносини. Також можливі труднощі з вантажоперевезеннями через польсько-український кордон у світлі протестів польських перевізників, які можуть тривати до чотирьох місяців.

Автор закликає стежити за оновленнями і підтримувати канал для подальших аналітичних випусків.