Головна > Інше > Чому Росія відмовилася від «капітуляційної» угоди щодо України: роль Китаю та перспективи переговорів


Чому Росія відмовилася від «капітуляційної» угоди щодо України: роль Китаю та перспективи переговорів


Експерт аналізує зрив домовленостей між США і Росією щодо України, роль Китаю у цьому процесі і перспективи майбутніх переговорів.

Останнім часом відбувся зрив довгоочікуваних домовленостей між Вашингтоном і Москвою стосовно України, які були широко обговорювані напередодні великодніх свят. За словами експертів, підготовлений проект фактично передбачав капітуляцію України, але неочікувано саме Росія вирішила відмовитися від запропонованої угоди.

Переговори щодо цього проекту велися протягом кількох місяців і були результатом тривалої дипломатії за участі США та Росії. Домовленості готувалися в умовах компромісів з боку Заходу і включали поступки, які влаштовували Москву. Однак у вирішальний момент Росія заявила про свою незгоду й фактично відхилила компромісний варіант, на якому наполягали Сполучені Штати.

На думку аналітиків, такий крок Москви пов'язаний з впливом Китаю. Пекін, як вважається, не був зацікавлений у відході Росії від китайського геополітичного курсу й прагнув зберегти поточний стан речей, включно з воєнним конфліктом. Китайський тиск змусив російське керівництво відмовитися від компромісу, а США недооцінили масштаб впливу Китаю на Москву.

Водночас у США, попри жорстку риторику, ніхто не очікує кардинальних змін. Переговорний процес, ймовірно, триватиме, але його перспективи залишаються доволі примарними. Пропозиції щодо Туреччини як посередника не виглядають реалістичними, оскільки лише Китай є достатньо авторитетним для Росії гравцем, утім, Пекін не демонструє зацікавленості у такій ролі.

Експерти прогнозують, що в найближчому майбутньому ситуація залишиться невизначеною, а провідні сторони час від часу робитимуть заяви, що мають радше тактичний, ніж стратегічний характер. Головна інтрига – чи зможе хтось з учасників конфлікту запропонувати справжній шлях до врегулювання, однак на сьогодні таких перспектив не видно.