Китай не зацікавлений у продовженні війни. Якби Китай міг, він би із задоволенням бачив припинення бойових дій. Китай стурбований пунктом про співпрацю США та Росії у нещодавній мирній пропозиції — саме цей елемент став для нього неприйнятним, особливо щодо економічної інтеграції Росії на західні ринки. Зняття санкцій є логічним продовженням перемир'я, але співпраця Москви й Вашингтона в цій площині може поставити під сумнів торговельні інтереси Китаю.
Китай не погодився з запропонованою угодою: якщо на параді не було б Сі Цзіньпіна, імідж Путіна значно постраждав би. Оскільки Китай не схвалив економічну частину домовленостей, переговори зірвалися, і Росія підняла ставки, наполягаючи на повному контролі над усіма окупованими територіями.
Водночас США не збираються виходити з переговорного процесу, оскільки це підірвало би їхній авторитет — як під час виведення військ з Афганістану. Європа побоюється, що якщо Штати залишать Україну, то зречуться й Європи. Перспектива посиленої економічної співпраці між Китаєм і ЄС під час торговельної війни зі США могла б замістити цей ринок для Пекіна.
Аналітик стверджує, що за бажання Китай може суттєво ослабити Росію, припинивши закупівлю нафти й газу, але залишається питанням, чи має він мотивацію це зробити. Якщо ж США відмовляться від ролі світового лідера, Китай може виступити миротворцем, тим самим суттєво змінюючи геополітичний баланс, адже імідж міжнародного «гравця за мир» значно відрізняється від попереднього образу диктатора.
Ймовірність такого апокаліптичного сценарію для Євразії оцінюють як низьку, оскільки навряд чи Сполучені Штати повністю вийдуть із процесу врегулювання. Основним інструментом для зміни ситуації залишається тиск на Росію.