Головна > Інше > Геополітичні виклики та український контекст: розмова з Олександром Антонюком


Геополітичні виклики та український контекст: розмова з Олександром Антонюком


У новому випуску Центру громадської аналітики Вежа Валерій Клочук розмовляє з політичним консультантом Олександром Антонюком про геополітичні загрози, які стоять перед Україною та світом, аналізуючи звіт американської розвідки.

26 березня відбулася онлайн-зустріч Центру громадської аналітики Вежа, де обговорювалися актуальні питання геополітики. Ведучий Валерій Клочук запросив до віртуальної студії Олександра Антонюка, політичного консультанта і військовослужбовця, члена Національної Ліги центристів.

У ході розмови Андонюк поділився своїми враженнями від аналізу звіту розвідки Сполучених Штатів Америки, в якому йдеться про глобальні загрози в 2025 році. Політолог вважає, що при оцінці української ситуації слід обговорювати її у контексті відносин з Росією та китайсько-іранськими коаліціями.

Він також зазначив, що стратегічні плани Росії до 2036 року, з точки зору геополітичної невразливості, залишаються в силі і включають коаліцію з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю. Антонюк підкреслив, що, на його думку, в американських прогнозах та звітах зазначається загроза ескалації, можливо, навіть до ядерного протистояння. Однак таку перспективу не можна вважати абсолютно реальною через відсутність чітких кількісних показників.

Крім того, він зауважив, що Європа не повністю готова до можливих ескалацій. Найближчим часом Росія може продовжити конфронтацію, навіть у випадку війни в Україні. Водночас, Антонюк висловив занепокоєння з приводу того, на скільки часу у європейських країн вистачить запасів, вказуючи на недостатню підтримку американської сторони.

Щодо нинішньої ситуації в Україні, політолог, спираючись на джерела у розвідці, підкреслив, що Росія не планує зупиняти конфронтацію, хоча й веде переговори про перемир'я, що може бути лише тактикою з затягування.

На думку Антонюка, перемовини, які зараз ведуть США, ймовірно, грають на руку Росії, адже не забезпечують того результату, який потрібен, щоб завершити конфлікт. Він зауважив, що переговорні процеси фактично ведуться для галочки, без конкретних результатів або чітких дедлайнів.

Повну версію дискусії та її деталі можна переглянути на офіційних каналах Центру громадської аналітики Вежа.