27 березня стало відомо, що Сполучені Штати Америки визначили юридичний статус територій, які були окуповані Росією. Адміністрація США заявила, що ніхто не визнає ці території як частину Російської Федерації. Це рішення стало важливим моментом для багатьох українців, які сподіваються на повернення своїх територій.
Водночас, президент України Володимир Зеленський заявив, що для повернення територій може розпочатися процес дипломатичного регулювання. Незважаючи на це, США вимагали зняти частину санкцій із Росії як передумову дипломатичного врегулювання, зокрема в Чорному морі.
Спецпредставник президента США Дональда Трампа, Кіт Келох, наголосив на важливості розмежування де-факто та де-юре контролю над територіями. За словами Келога, російський контроль над Луганською, Донецькою, Запорізькою та частково Херсонською областями є фактичним, але не юридично законним.
Україна й інші партнери з Європи отримали чіткий сигнал про те, що США не визнаватимуть окупацію. Це стосується й Криму, анексованого Росією ще у 2014 році.
З іншого боку, у контексті майбутнього мирного вирішення, Келох зазначив про необхідність розуміти позиції обох сторін для досягнення компромісу. Він підкреслив, що жодна з них не зможе отримати все, чого прагне.
Президент Зеленський, перебуваючи у Парижі, зауважив, що багато в чому розвиток подій залежатиме від ситуації в Росії та її лідера Путіна, натякаючи на можливі зміни у політичному ландшафті.
На завершення, між Європою та США існують різні погляди щодо умов санкцій та мирного врегулювання, які ще перебувають на стадії обговорення. Це непросте рішення зачіпає питання ядерної зброї, експорту та зовнішньої політики.