В останніх подіях навколо російсько-української війни прозвучали чергові гострі заяви з боку Володимира Путіна. Він вкотре звинуватив Україну у "терористичних актах" проти цивільного населення Росії, згадуючи підриви залізничних мостів, замовчуючи при цьому власні атаки по українських містах, аеродромах, де були жертви серед мирних мешканців. Путін також прямо натякає на можливий вихід Росії з мирних перемовин, але, як вважають експерти, поки що це лише засіб тиску на Захід і внутрішню публіку.
Гострота заяв Путіна зумовлена зростанням напруги в російському суспільстві після останніх подій – атак на об'єкти інфраструктури Росії. Кремль намагається продемонструвати жорсткість і водночас зберегти контакти з США, а особливо з оточенням Трампа. На думку експертів, головна задача Москви зараз – не зруйнувати зв'язок із ключовими західними гравцями, оскільки у самому переговорному процесі сторони наразі не бачать перспективи на компроміс.
На фоні переломного моменту виникають і маніпуляції в інформаційному полі. Російські медіа активно поширюють наративи про нібито "ескалацію з боку України" та "терористичний характер" її дій, що має працювати на західну аудиторію й стримувати санкційну та військову підтримку. Паралельно в США та серед соратників Трампа лунають суперечливі сигнали — одні закликають до посилення тиску на Росію, інші – до "обережності", аби не роздратувати Путіна.
Експерти підкреслюють: для обох сторін і, особливо, для Путіна, важливо зберегти статус сторони, яка не зриває перемовин першою – це впливає на відносини з Трампом, який може змінити ставлення лише у випадку особистої образи чи загострення в конфлікті між США та Китаєм.
Очікується, що найближчими тижнями переговорний процес перебуватиме у "паузі" – офіційні контакти скоротяться, але Москва демонструватиме потенційні кроки назустріч Заходу (зокрема як жест доброї волі – обмін полоненими). На тлі інформаційної війни та постійної ескалації на фронті, Росія намагатиметься звинуватити Україну у власних злочинах, зберігаючи тактику психологічного тиску на Захід і розпалювання внутрішньої напруги у США.