Марко Рубіо, американський сенатор, попередив, що якщо Іран закриє Ормузьку протоку, через яку проходить близько 20% світової нафти, наслідки для регіону й світу будуть надзвичайно серйозними. Подібна ескалація може вплинути на глобальні ціни на нафту і загрожує новим витком насильства на Близькому Сході.
Дмитро Медведєв, колишній президент Росії, виступив із критикою США, заявивши, що дії західних країн лише зміцнили позиції Ірану після ударів по ядерних об'єктах. У той же час, офіційна позиція США — через представника Джей Двенса — досить жорстка: Вашингтон попереджає, що закриття Ормузької протоки викличе жорстку відповідь з їхнього боку.
Аналітики наголошують, що перекриття Ормузької протоки, ключового транспортного коридору для нафти, може спровокувати ціновий шок на енергоринку. Остаточне рішення про блокування наразі не прийнято — його має ухвалити вищий орган безпеки Ірану.
Росія активно комунікує з Іраном: міністр закордонних справ Ірану їде на переговори в Москву. РФ підтримує іранську позицію та закликає міжнародну спільноту дозволити «мирну» ядерну програму Ірану, чому активно опонує Україна та її західні союзники.
Водночас ситуація у Білорусі залишається напруженою: на фоні візиту Путіна до Мінська, білоруський опозиціонер Тіхановський після звільнення заявив про підтримку України й засудження російської агресії.
В Україні знову обговорюють проблеми корупції та повернення у країну під слідством чиновників. Громадськість обговорює, чи здатен уряд ефективно реагувати на внутрішні та зовнішні виклики, зокрема у питаннях оборони й державної безпеки.
Загалом ситуація на Близькому Сході залишається напруженою і продовжує впливати на політику світових гравців. Як діятиме Іран і чи призведе це до масштабної ескалації, покаже найближчий час.