Головна > Міжнародна політика > Головні події 1 липня: Ратифікація трибуналу, скандали у Росії та новини з Європи


Головні події 1 липня: Ратифікація трибуналу, скандали у Росії та новини з Європи


Огляд ключових політичних, військових і соціальних подій дня: трибунал щодо злочинів Росії, авіакатастрофи, міжнародні відносини, ситуація в освіті та збір допомоги для ЗСУ.

1 липня український президент Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення міжнародного трибуналу щодо злочинів Росії проти України. Документ ще має ратифікувати парламент — це важливий правовий крок у притягненні військових злочинців до відповідальності.

На тлі триваючих бойових дій Україна продовжує завдавати ударів по глибоких тилових військових об’єктах у Росії, зокрема дронами, які пролітають до 1500 км. При цьому на території РФ не припиняються падіння військових літаків, що свідчить про технічні проблеми та дефіцит запчастин. Останній випадок — розбився Су-34 у Нижегородській області, екіпаж катапультувався.

Міжнародна політика залишається напруженою: країни НАТО готуються до можливого вторгнення Росії у майбутньому, а країни Північної Європи, включаючи Данію, Норвегію і Швецію, запровадили військовий призов для жінок через загрозу з боку РФ. Європейська преса дедалі частіше обговорює російські імперські амбіції й нарощення військової присутності біля східних кордонів НАТО.

В Україні з візитом очікується новообраний президент Польщі Кароль Навроцький, який дотримується жорсткої позиції щодо вступу України до ЄС та НАТО, вимагаючи виконання усіх умов, встановлених Євросоюзом. Серед новин про відносини з Європою — обговорення посилення енергетичної незалежності та реакція на референдум в Угорщині щодо членства України в ЄС.

Серйозно загострюються відносини між Росією та Азербайджаном, після вбивств та жорстоких дій російських правоохоронних органів щодо азербайджанців у Єкатеринбурзі. Баку відповів симетрично, жорстко затримавши групу росіян.

На освітньому фронті — рекордно низька кількість школярів в Україні за останні 30 років, більшість вимушено навчається за кордоном через війну. ЮНЕСКО повідомляє про майже 665 тисяч українських дітей у шкільних закладах країн ЄС, а тенденція до відтоку тільки посилюється.

Збір допомоги для ЗСУ у гарячих точках країни триває швидкими темпами — за день зібрано понад 110 тисяч гривень. Допомога армії, як і раніше, залишається пріоритетом для українців.

Підсумовуючи, день позначився як важливими кроками у міжнародній політиці й забезпеченні правосуддя, так і подіями на фронті, в економіці та соціальному житті України.