Головна > Міжнародна політика > Огляд міжнародних і внутрішніх подій: допомога Україні, позиція Трампа, коаліція охочих та впливи у владі


Огляд міжнародних і внутрішніх подій: допомога Україні, позиція Трампа, коаліція охочих та впливи у владі


Підсумок основних міжнародних і внутрішніх подій 7 липня: безпекова ситуація в Україні, позиція Дональда Трампа щодо війни, підтримка Заходу, допомога Німеччини, настрої у європейській політиці, кадрові впливи в Україні та стан переговорів на Близькому Сході.

7 липня в Україні – головні події та аналітика від Кличка. Минулої ночі Україна знову зазнала масованих атак дронів і ракет із боку Росії. Зокрема, по території нашої країни випущено 101 ударний дрон і 4 ракети, ППО збила більшість, однак є загиблі та поранені, зокрема в Одесі та Харкові.

Тим часом Міноборони Росії повідомляє про атаки українських безпілотників у районі Москви, зокрема на Краснозаводський хімічний завод.

На тлі військової ескалації гостро обговорюється питання міжнародної підтримки України. Дональд Трамп у відповідь на критику щодо зменшення допомоги заявляє, що якби він був президентом, війни б не було. Однак журналісти по-різному оцінюють його заяви.

10-11 липня в Італії відбудеться важливий захід із відновлення України за участю представників США (зокрема спецпосланця Трампа), ЄС, Німеччини, Польщі, де обговорюватиметься подальша допомога Україні. Водночас ЗМІ пишуть про проблеми та розбіжності між союзниками – коаліція охочих допомагати Україні не має чіткого консенсусу, а відносини між Парижем і Лондоном останнім часом погіршились.

Німеччина ж, як повідомляє Bild, отримала від України черговий запит на потужний пакет військової допомоги, і ця інформація, ймовірно, спеціально оприлюднена для стимулювання допомоги інших союзників.

Європа, за матеріалом New York Times, побоюється зменшення технологічної підтримки з боку США, що породжує дискусії щодо розвитку власного ВПК. Паралельно тривають торговельні жорсткі заяви від команди Трампа та нові митні ініціативи проти країн-партнерів, а також різкі заяви щодо членів БРІКС, саміт яких відбувається зараз у Ріо-де-Жанейро.

У внутрішній політиці видання DeЕconomist аналізує вплив Єрмака як головного кадровика при президенті Зеленському. ЗМІ повідомляють про спроби заміни ключових фігур у владі, що свідчить про моновладу та специфіку ухвалення політичних рішень у країні.

Підсумовуючи: Україна залишається в центрі глобальних політичних та безпекових процесів, і майбутнє підтримки з боку Заходу все ще під питанням.