Експерт зазначає, що аналізувати дії Дональда Трампа іноді не варто надто складно — він доволі проста людина у своїх реакціях та мотивах. Після чергової телефонної розмови з Володимиром Путіним спочатку Трамп був у нейтральному настрої, але вже зранку висловлював інші думки, що свідчить про "похмілля" від спілкування із главою Росії.
Російська сторона, за словами експерта, добре знає, як впливати на емоції Трампа та користуватися його спрощеним поглядом на світову політику. Після розмов Кремль вперше відкрито озвучив свої цілі щодо України, а Трамп ці заяви не спростував — це могло його розчарувати, адже він очікував від Путіна іншої риторики.
Експерт вважає, що Трамп, попри тимчасовий дискомфорт, навряд чи змінить політику щодо Росії – принаймні до осені, оскільки це важіль тиску на Європу та США. Йдеться про баланси інтересів, де для Трампа більш принциповими залишаються питання торгівлі з ЄС та фінансовий дефіцит.
Щодо підтримки України, прогнозується, що постачання зброї триватиме, хоч і з певними затримками. Окрему роль можуть зіграти лобісти — дозакупівлі систем ППО типу Patriot, які активно фінансує, зокрема, Німеччина. Проте військово-промисловий комплекс США працює із великим авансуванням замовлень, що ускладнює й пришвидшення постачань.
Водночас, Трамп залишається залежним від уваги медіа, його реакції на події — зокрема останні масовані обстріли України та прохання про допомогу — можуть бути непередбачуваними. Це створює додаткову напругу в українському питанні на міжнародній арені.