Головна > Міжнародна політика > Трамп погодив передачу Україні ракет для Patriot: зміна риторики у Вашингтоні та Кремлі


Трамп погодив передачу Україні ракет для Patriot: зміна риторики у Вашингтоні та Кремлі


Президент США Дональд Трамп погодився передати Україні до 10 ракет-перехоплювачів для систем Patriot, а також веде перемовини з союзниками щодо підтримки Києва. Це свідчить про зміни у політиці Вашингтона та реакцію Кремля на розвиток подій.

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення передати Україні до 10 ракет-перехоплювачів для системи Patriot. Про це повідомляє видання Axios з посиланням на джерела у Білому домі.

За інформацією журналістів, упродовж останніх днів Трамп проводив активні консультації зі своїми співробітниками, а також лідерами союзних країн щодо подальшого постачання зброї Україні та можливостей розподілу фінансового навантаження між партнерами.

Зазначається, що Трамп намагався переконати федерального канцлера Німеччини Фрідріха Мерца передати Україні ще одну батарею Patriot. Перемовини проходили на тлі його контактів із президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським. Експерти вважають, що такі дії Трампа демонструють пошук нових шляхів посилення української ППО.

Водночас США і Німеччина поки не досягли згоди стосовно надання додаткової батареї Patriot, адже ФРН вже надала Україні чималий ресурс, перевищивши аналогічну підтримку з боку США та інших країн НАТО. Однак переговори між Вашингтоном і Берліном тривають.

За даними джерел, рішення Трампа обумовлене насамперед значним збільшенням російських обстрілів, особливо атак по Києву. Відповідно, передача ракет Patriot розглядається не лише як допомога Україні, а й як чіткий сигнал Кремлю про готовність продовжувати підтримку Києва попри загострення ситуації на фронті.

У Кремлі демонструють зміну тональності заяв після рішення Трампа. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков намагався представити ситуацію як очікувану, проте водночас звинувачував у підтримці України саме європейські країни, а не США, й обіцяв надалі ретельно аналізувати дії Вашингтона.

Політологи зазначають, що нова позиція Трампа суттєво ускладнює завдання Кремля і відповідно блокує можливості впливу на американське керівництво. Прямі переговори між Путіним і Трампом завершилися для Москви невдачею і наразі дають підстави говорити про посилення підтримки України з боку США.

Водночас Москва намагається використовувати тему мирних перемовин як інструмент тиску, однак останні заяви Трампа засвідчують відхід від ідеї поступок Кремлю. Для багатьох у політичних колах Вашингтона неповага Путіна до американського президента стає надто суттєвим фактором для впливу на подальшу політику Бі білого дому щодо підтримки Києва.

Відтак, у найближчий час спостерігатимемо за зміною позицій як серед союзників, так і опонентів України та трансатлантичного співтовариства щодо російської агресії та оборонної підтримки Києва.