В останніх заявах Дональд Трамп все відвертіше критикує політику Володимира Путіна щодо України. Він визнає, що Путін вбиває не лише українських військових, а й мирних громадян, а його слова часто розходяться зі справами.
Автор статті зазначає: хоча Трамп вже неодноразово підкреслював, що Україна нібито має найкращу зброю, насправді Києву не надали найсучасніші види озброєння. Водночас багато критичних оборонних систем могло би врятувати ситуацію, якби були надані вчасно.
Трамп, за словами автора, ніколи не був би виключно проактивним союзником України. Проте важливо, щоб він не заважав та не блокував вже виділену допомогу. В сучасному контексті ключова задача — зберегти проголосовану підтримку, дозволити продаж зброї Україні за кошти європейців, а також не втручатися у внутрішні рішення партнерів.
Водночас Європа поступово активізує свою військово-технічну підтримку, хоч і повільніше, ніж очікувалось. Друга важлива для України мета — домовленості про постачання зброї, нові транші фінансової допомоги та врахування європейської військової підтримки у витратах країн НАТО.
На думку автора, послаблення позицій Росії відбувається і завдяки зміні риторики у США — зокрема, з боку Трампа, який під тиском обставин і відповідей Кремля змушений модифікувати погляди. Внутрішня американська політика також коригується: змінюється склад радників Трампа, поступово відходять найбільш радикальні та проросійські фігури.
В цілому Україна має продовжити пропонувати вигідну співпрацю західним партнерам, зокрема у сфері оборонних технологій і дронів. Автор наголошує, що зараз головне — уникнути нових перешкод у виділенні західної допомоги, а також залучати інтерес й ресурси Заходу для майбутнього посилення оборони.