Володимир Путін вкотре заявив, що Захід ігнорує інтереси Росії, проте сам не враховує позиції інших країн. Військові дії Росії в Україні, тиск на Азербайджан і спроби впливати на Вірменію та Сербію лише посилили прагнення цих держав до незалежності. Сербський лідер Александр Вучич уже публічно заявив про готовність співпрацювати зі США, зокрема у питаннях штучного інтелекту та енергетики, хоча традиційно Сербія орієнтувалася на Росію.
Путін продовжує наголошувати на «зоні впливу Москви» в регіоні, але країни-сусіди відходять від російської орбіти. Україна демонструє стійкість на тлі тиску, посилила власні сили ППО, а новітні дрони-перехоплювачі вже знищили сотні «шахедів». Влада повідомляє, що лише за останні дні РФ здійснила майже 2 000 запусків дронів по Україні та десятки ракетних ударів, проте українські сили відбиваються і нарощують обороноздатність.
На міжнародній арені Росія стрімко втрачає вплив. Вірменія та Азербайджан обговорюють мирну угоду, щоб уникнути маніпуляцій із боку Росії, а Польща та Фінляндія посилюють свої позиції у НАТО й ЄС. Поки Путін жаліється на своє життєве становище, світ ретельно розглядає заяви Трампа. Українські політики з обережністю чекають на нові санкції і сподіваються, що позиція Заходу буде жорсткою й послідовною.
Аналітики відзначають, що військовий тиск Росії триватиме до того часу, доки режим у Кремлі не визнає, що вже не є імперією. Фрагментація російських впливів і хиткість позицій змушують навіть традиційних союзників Москви переорієнтуватися на Захід. Глобальна політична динаміка – на боці тих країн, що захищають власний суверенітет і відмовляються від диктату Росії.
На завершення автор закликає читачів висловити думки про можливий російський контрнаступ та очікувану заяву Трампа щодо України.