Експерти не радять очікувати проривних рішень після останніх заяв американських політиків щодо війни в Україні. Війна триває за своєю логікою, а риторика Дональда Трампа стала дещо сприятливішою для України в інформаційному та психологічному плані порівняно з минулими місяцями.
Окремо відзначено, що Трамп відчуває себе ошуканим, і це може стати точкою впливу для України через лобістів, адвокаційні компанії, сенаторів та виробників зброї, оскільки для Трампа важливими є економічні аргументи.
Для перемоги над Росією потрібна силова, а не суто дипломатична стратегія. Варто зазначити, що економіка РФ останніми тижнями показує ознаки проблем, про що свідчать навіть російські пропагандисти. Це дає Києву підстави розраховувати на зменшення наступального потенціалу Москви наступного року за умови збереження рівня опору.
Водночас Україна потребує обіцяної зброї та має адаптувати стратегію зокрема, посиливши атаки на військові цілі, в тому числі у Москві. Такі дії вже стають інформаційною та тактичною тенденцією.
Коментуючи зміни в українському уряді, зазначено, що відбулася кадрова ротація: Денис Шмигаль став міністром оборони, а Умеров — секретарем РНБО. Зміна прем'єр-міністра тягне за собою оновлення всього уряду. Проте стратегічно уряд змінити складно без виборів чи нової коаліції — зміна прізвищ не забезпечує докорінної трансформації.
Експерти підкреслили, що Міністерство оборони стає ключовою інституцією, яка зосереджує як здобутки, так і проблеми. Також поділилися досвідом запозичення ефективних практик попереднього міністра Олексія Резнікова.